Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

Turcia - Portugalia 0-3. Lusitanii au făcut recital! Akaydin, autogol în stilul Bănel Nicoliţă

EURO 2024 Publicat de Daian Cutu pe 22 iun 2024

Reprezentativa Portugaliei s-a calificat în optimile de finală ale Campionatului European, după ce a învins echipa Turciei, cu scorul de 3-0, în grupa F a competiţiei. Pe parcursul partidei, au pătruns pe teren câţiva suporteri.

LIVE TEXT | Turcia - Portugalia 0-3 (Silva 21, Akaydin 28-autogol, Fernandes 56). Echipele de start:

• Portugalia: D. Costa – Cancelo, Dias, Pepe, N. Mendes – Vitinha, Palhinha, B.Fernandes – B.Silva, Ronaldo, Leao
  • Turcia: Bayindir – Celik, Akaydin, Bardakci, Kadioglu – Calhanoglou, Ayhan – Akgun, Kokcu, Akturtoglu – Yilmaz

Minutul 90+5: Final de meci! Portugalia bate cu 3-0.

Minutul 63: Yilmaz caută vinclul, dar şutul său cu efect nu prinde cadrul porţii.

Minutul 56: GOL Portugalia! Cristiano Ronaldo scapă din marcaj, rămâne singur cu portarul, dar alege să paseze la Bruno Fernandes, care îndeplineşte o simplă formalitate.

Minutul 45+2: Pauză! Portugalia conduce cu 2-0.

Minutul 28: GOL Portugalia: Akaydin trimite la portar imprudent, fără să îşi dea seama că acesta era ieşit în lateral. Mingea s-a dus în poartă!

Minutul 21: GOL Portugalia: Mingea se scurge în careu şi ajunge la Bernando Silva, care reia din prima din 8 metri.

Minutul 6: Akturkoglu nu poate profita dintr-o situaţie ideală.

----------------------------------

Turcia a debutat cu dreptul la EURO şi a învins-o pe Georgia, scor 3-1. Victoria nu a fost lipsită de emoţii, georgienii ratând mai multe ocazii importante, înainte ca Akturkoglu să închidă tabela, în minutul 90+7.

Portugalia nu a impresionat, dar a obţinut toate cele trei puncte în prima partidă. Naţionala lui Cristiano Ronaldo a câştigat, scor 2-1, cu Cehia, după reuşita semnată de Conceicao, în minutul 90+2.

Portugalia şi Turcia s-au mai întâlnit de trei ori la EURO, în 1996, 2000 şi 2008. De fiecare dată, Portugalia s-a impus fără să primească gol.