Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză
LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League se vede la Prima Sport! Barcelona, Arsenal şi Atletico joacă acum LIVE VIDEO | Spectacolul din Champions League se vede la Prima Sport! Barcelona, Arsenal şi Atletico joacă acum

Un jucător din Superliga şi-a reziliat contractul după ce ar fi fost victima unor afirmaţii rasiste al antrenorului

Unirea Slobozia Publicat de Daian Cutu ieri, 22:26

Situaţie incredibilă în Superliga! Un jucător şi-a reziliat contractul, în urma unui scandal cu conotaţii rasiale.

Gabriel Lazăr (33 de ani) a decis să rupă acordul cu Unirea Slobozia, club la care s-a format şi cu care a promovat din Liga 3 până în primul eşalon.

Se pare că Lazăr ar fi avut un conflict cu antrenorul Adrian Mihalcea, iar Fanatik anunţă că stoperul ar fi primit 4 salarii compensatorii pentru a semna încheierea colaborării.

”Este foarte rasist. Şi cu Gele ce i-a făcut la ultimul meci, a văzut toată lumea. Nu e prima oară, i-a mai făcut la fel şi la meciul din Cupa României cu Miercurea Ciuc. Lazăr s-a accidentat până în pauză la meciul cu Dinamo şi a cerut schimbare. L-a chemat la el şi a început să îl înjure şi de familie şi tatăl lui ştiu că e mort, plus bunicii care i-au murit de curând. S-a comportat foarte urât. Ştefan Ţintă e baronul local aici şi crede că el face pe şeful aici.

Nu poţi să fii aşa rasist în 2024! Nu e prima dată. Şi la Dinamo a avut probleme de comportament şi l-au săpat jucătorii. L-a făcut de toate felurile. Nu l-a suportat niciodată pentru că e ţigan. Ştiu că Lazăr l-a şi înregistrat. Are şi preşedintele înregistrarea”,
au relatat pentru Fanatik persoane din anturajul Unirii Slobozia.