Mircea Lucescu, sincer înaintea celor două partide din Nations League ale României. „Am avut această revelaţie” Mircea Lucescu, sincer înaintea celor două partide din Nations League ale României. „Am avut această revelaţie”
Joan Laporta s-a întâlnit cu Răzvan Burleanu! Ce au discutat Joan Laporta s-a întâlnit cu Răzvan Burleanu! Ce au discutat
S-a anunţat programul etapelor 14 şi 15 ale Superligii. Când se dispută FCSB – Rapid şi U. Craiova - FCSB S-a anunţat programul etapelor 14 şi 15 ale Superligii. Când se dispută FCSB – Rapid şi U. Craiova - FCSB
OFICIAL | Alex Bourceanu a semnat OFICIAL | Alex Bourceanu a semnat
Un nepalez de 18 ani a escaladat toate cele 14 vârfuri de peste 8.000 de metri din lume Un nepalez de 18 ani a escaladat toate cele 14 vârfuri de peste 8.000 de metri din lume
Surpriză! Arbitrul delegat la meciul Cipru - România Surpriză! Arbitrul delegat la meciul Cipru - România

VIDEO | Alex Mitriţă, one man show cu Dinamo: ”Vom da totul pe teren”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 17 iul 2023

Universitatea Craiova a câştigat în deplasare, cu cei de la Dinamo Bucureşti scor 2-0, în prima etapă a Superligii. Ahmed Bani a ratat un penalty pentru ”câini”.

Revenirea lui Alex Mitriţă în prima ligă a fost de excepţie. Jucătorul oltenilor a reuşit: gol, pasă decisivă şi a obţinut un penalty (n.r pe care l-a ratat Bani).

”Ne bucurăm că am câştigat. Sperăm să intrăm bine, să jucăm în continuare ca în repriza a doua. Meci greu, Dinamo e o echipă foarte bună, dar important e că am scos cele trei puncte.

E start de sezon, venim după un cantonament foarte greu, dar important e că ne-am îndreptat în a doua repriză. Pentru asta muncim zilnic, ne dorim trofeul, dar luăm fiecare meci în parte şi vrem să adunăm cât mai multe puncte.

Avem timp să ne cunoaştem mai bine în teren. Mi-au lipsit meciurile astea, fotbalul e frumos când suporterii în tribune, sunt bucuros că m-am întors. Promisiunea mea e că vom da totul pe teren”,