Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti
Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga
Alcaraz speră că Nadal nu îşi va încheia cariera după faza finală a Cupei Davis, în noiembrie Alcaraz speră că Nadal nu îşi va încheia cariera după faza finală a Cupei Davis, în noiembrie
Borcea se ia la trântă cu FCSB: ”Am scris istorie în fotbalul românesc!”

Damien Dussaut a semnat. Fotbalistul va evolua la o echipă din Superligă Damien Dussaut a semnat. Fotbalistul va evolua la o echipă din Superligă
Turcii s-au săturat de Denis Drăguş: ”Zero pase lungi, zero pase si zero pase-cheie. A afectat echipa!”

VIDEO | Athletic Bilbao - Osasuna 2-2. Gazdele revin de la 0-2 şi salvează remiza în minutul 90+6!

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 12 mai 2024

Athletic Bilbao a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu Osasuna, după ce a fost condusă cu 2-0.

Osasuna a deschis scorul în minutul 40, prin Raul Garcia, iar în minutul 47 conducea deja cu 2-0, prin reuşita lui Ruben Garcia. Inaki Williams a redus din diferenţă în minutul 58, pentru ca golul egalizator al gazdelor să vină în minutul 90+6, de la un jucător intrat la pauză, Asier Villalibre.

Meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2, iar Athletic Bilbao este pe locul 5, de Europa League, cu 62 de puncte, cu şanse mici să prindă ultimul loc pentru Liga Campionilor. Osasuna este pe locul 13, cu 40 de puncte.