Ce mesaj le-a transmis Alex Mitriţă suporterilor olteni: ”Nu ai cum să procedezi aşa!” | VIDEO

Panduru a intervenit imediat după meciul Craiovei: ”Nu poţi să îi reprosezi absolut nimic. El este foarte corect cu fotbalul!” | VIDEO EXCLUSIV Panduru a intervenit imediat după meciul Craiovei: ”Nu poţi să îi reprosezi absolut nimic. El este foarte corect cu fotbalul!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Bournemouth - Southampton 3-1. Gazdele urcă în zona mediană a clasamentului VIDEO | Bournemouth - Southampton 3-1. Gazdele urcă în zona mediană a clasamentului
VIDEO | Costel Gâlcă a scăpat de seria nefastă şi a avut un mesaj pentru fani. ” Încercăm să câştigam toate punctele” VIDEO | Costel Gâlcă a scăpat de seria nefastă şi a avut un mesaj pentru fani. ” Încercăm să câştigam toate punctele”
VIDEO | Românii au strălucit în Parma - Cagliari! Man a reluat magistral din careu, iar replica a venit printr-o execuţie fabuloasă semnată de Marin VIDEO | Românii au strălucit în Parma - Cagliari! Man a reluat magistral din careu, iar replica a venit printr-o execuţie fabuloasă semnată de Marin
VIDEO | Adrian Mihalcea, concluzii amare. ”Îmi era frică să nu fie scorul mai mare” VIDEO | Adrian Mihalcea, concluzii amare. ”Îmi era frică să nu fie scorul mai mare”

VIDEO | Brentford - Liverpool 1-4. ”Cormoranii” fac recital şi se distanţează în fruntea Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 17 feb 2024

Liverpool a învins în deplasare, scor 4-1, gruparea Brentford, în cadrul etapei a 25-a din Premier League.

Prima repriză de pe Gtech Community Stadium a fost una echilibrată, în care gazdele au evoluat bine însă elevii lui Klopp au lovit în minutul 35, când Diogo Jota l-a servit pe Darwin Nunez pentru deschiderea scorului.

După pauză, Salah i-a pasat decisiv lui Alexis MacAllister şi acesta a dublat avantajul în minutul 55, iar egipteanul şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 68, atunci când servant a fost Cody Gakpo. Gazdele au înscris golul de onoare prin Ivan Toney – minutul 75, însă „cormoranii” au restabilit repede diferenţa de trei goluri, prin Cody Gakpo – în minutul 86, şi FC Liverpool s-a impus cu 4-1.

FC Liverpool este lider în Premier League, cu 57 de puncte, dar a jucat două meciuri în plus faţă de Manchester City, ocupanta locului secund, cu 52 de puncte. Pe locul al treilea se află Arsenal Londra, tot cu 52 de puncte. Brentford ocupă poziţia a 14-a în clasament, cu 25 de puncte.