PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

VIDEO | Cadiz - Barcelona 0-1. Joao Felix a făcut diferenţa cu un gol spectaculos

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

Barcelona a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea Cadiz, în etapa a 31-a din La Liga.

Joao Felix a înscris din foarfecă la Cadiz, în minutul 37, deschizând scorul pentru catalani. Gazdele au ratat în minutul 77, când ter Stegen a respins şutul lui Sammassekou. 1-0 pentru echipa lui Xavi a fost şi scorul final al întâlnirii. Catalanii au ajuns la al şaselea meci consecutiv în campionat fără gol primit.

FC Barcelona rămâne pe locul secund în La Liga, cu 70 de puncte, la opt puncte distanţă de liderul Real Madrid şi la cinci puncte de ocupanta locului al treilea, Girona. Cadiz se află pe locul 18, cu 25 de puncte.