”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania ”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun" Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun"
Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă
Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4 Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4
VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu

VIDEO | Ceahlăul - Unirea Dej 1-0. Moldovenii obţin un succes de moral

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 29 sep 2023

Ceahlăul Piatra Neamţ a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Unirea Dej, în etapa a opta din Liga 2.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Chira, care a deviat în propria poartă centrarea lui Azdren Llullaku, în minutul 72.

Ceahlăul Piatra Neamţ este pe locul 5 în clasament, cu 13 puncte, iar Unirea Dej se află pe poziţia a 15-a, având 7 puncte.

VIDEO | Ceahlăul - Unirea Dej 1-0 (Neicuţescu 72), în direct pe Prima Sport 2! Echipele de start:

• Ceahlăul: Krell - De Sousa, Vişinar, Petkov, Bacalu - Akwaki, Onisa - Savu, Neicuţescu, Petre - Llulaku
  • Unirea Dej: Anca-Trip - Zamfirescu, D. Pop, Chira, Şuteu - A. Pop, Ciuciulete, Stancovici - Blaj, Golda, Ciocan

Minutul 90+4: Final de meci! Ceahlăul se impune cu 1-0.

Minutul 82: Pop recentrează în careu, iar Fulga trimite cu capul 4 metri foarte aproape de bară.

Minutul 72: GOL Ceahlăul! Llulaku scoate în careu pentru Neicuţescu, care se întinde şi reia cu vârgul ghetei.

Minutul 63: Llulaku reia cu capul peste poartă din 5 metri, după un corner.

Minutul 45+1: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45: Akwaki reia în forţă din 15 metri, mingea este uşor deviată în corner. Apoi, Zamfirescu scoate de pe linia porţii, după o ieşire greşită a portarului Anca-Trip.

-----------------------------------

Echipa din Piatra Neamţ este pe locul 7 după tot atâtea etape, cu 10 puncte.

Unirea Dej se află abia pe locul 15 şi are cea mai slabă defensivă din liga secundă. Ardelenii au acumulat 7 puncte în 7 partide.

Aceasta este prima partidă directă între cele două echipe.