VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial
Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon
Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş
Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa” Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa”
VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut
”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea

VIDEO | Costel Gâlcă îşi asigură liniştea. ”Mulţumit aşa în general”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 20 iul 2024

Universitatea Craiova s-a impus pe teren propriu, scor 4-2, cu UTA Arad, într-un meci din etapa a doua a Superligii.

Costel Gâlcă s-a declarat mulţumit de joc, însă a punctat că mai are nevoie de întăriri.

Am avut multe acţiuni pe care am putut să le finalizăm în goluri. Mulţumit aşa în general, dar mai avem nevoie de ceva jucători pentru a fi la alt nivel.

Mitriţă a jucat bine şi la Hermannstadt. Acum a fost decisiv, ca întotdeauna. Este printre puţinii jucători din România care pot decide un meci.

(n.r meciul cu Maribor din Conference League) E o echipă bună. A jucat mai bine decât Botev Plovdiv. Cei de la Botev au avut în faţă jucători mai buni şi au decis calificarea”, a explicat antrenorul oltenilor.