VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat
Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV
VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă
VIDEO | Dorinel Munteanu, ieşire incredibilă la adresa propriului jucător VIDEO | Dorinel Munteanu, ieşire incredibilă la adresa propriului jucător
VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers” VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers”
Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis

VIDEO | Cum s-a trăit în Saint Lucia cursa istorică de la Jocurile Olimpice

JO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 4 aug 2024

Julien Alfred a câştigat titlul olimpic în cursa de 100 de metri. Medalia câştigată de sportiva din Saint Lucia este prima din istoria ţării insulare din Caraibe.

Surpriza a fost una imensă, având în vedere că favorită certă era Sha'Carri Richardson, după ce legendara Shelly-Ann Fraser-Pryce s-a retras înaintea semifinalelor.

Julien Alfred a terminat cursa în 10,72 secunde, Sha'Carri Richardson în 10,87 secunde, iar medalia de bronz a fost câştigată de Melissa Jefferson, din Statelor Unite ale Americii, cu timpul de 10,92 secunde.

Medalia câştigată de Julien Alfred a fost sărbătorit de populaţia din mica ţară insulară, iar un videoclip cu reacţia fanilor din timpul cursei a început să circule pe reţelele de socializare.