VIDEO | Poli Iaşi - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 16:45, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Poli Iaşi - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 16:45, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Karl-Anthony Towns, starul echipei Minnesota Timberwolves, transferat la New York Knicks fără să fie anunţat Karl-Anthony Towns, starul echipei Minnesota Timberwolves, transferat la New York Knicks fără să fie anunţat
Fostul portar al Germaniei, Jens Lehmann, amendat cu 135.000 de euro după ce a deteriorat garajul vecinului său cu o drujbă Fostul portar al Germaniei, Jens Lehmann, amendat cu 135.000 de euro după ce a deteriorat garajul vecinului său cu o drujbă
Şase jucători de la academia federaţiei din Nepal, daţi dispăruţi după o alunecare de teren Şase jucători de la academia federaţiei din Nepal, daţi dispăruţi după o alunecare de teren
Reacţia lui Jannik Sinner, după apelul WADA în cazul său de dopaj. Cât ar putea fi suspendat Reacţia lui Jannik Sinner, după apelul WADA în cazul său de dopaj. Cât ar putea fi suspendat
Cine va arbitra meciul din Superliga, Sepsi - FCSB! Alegere interesnată Cine va arbitra meciul din Superliga, Sepsi - FCSB! Alegere interesnată

VIDEO | Damac - Al Nassr 0-1. Stanciu şi Contra, învinşi dramatic de formaţia lui Cristiano Ronaldo

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 6 apr 2024

Cu Nicolae Stanciu timp de 89 de minute, Damac a cedat pe teren propriu, 1-0, în faţa lui Al Nassr, într-un meci din etapa cu numărul 27 a campionatului Arabiei Saudite.

• Saudi Pro League se vede în România în exclusivitate pe Prima Sport!

Formaţia antrenată de Cosmin Contra a fost aproape de un rezultat mare, dar Laporte a reluat în poartă lovitura de colţ executată de Brozovic, în minutul 90+1.

Super starurile de la Al Nassr au fost introduse abia în actul secund. Cristiano Ronaldo a intrat în minutul 66, iar Sadio Mane a fost aruncat în joc după pauză.

Echipa românilor Contra şi Stanciu are un final de sezon liniştit, fiind pe locul 8. De cealaltă parte, Al Nassr e pe 2, la 12 puncte în spatele liderului Al Hilal, cucerirea titlului fiind o utopie.