VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start

VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1. Puncte extrem de preţioase obţinute de moldoveni VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1. Puncte extrem de preţioase obţinute de moldoveni
Alina Peşu va arbitra în preliminariile UEFA Women’s Champions League Alina Peşu va arbitra în preliminariile UEFA Women’s Champions League
Întrebat despre comportamentul lui Louis Munteanu de la meciul cu FCSB, Dan Petrescu a răspuns. "Să fie decent" Întrebat despre comportamentul lui Louis Munteanu de la meciul cu FCSB, Dan Petrescu a răspuns. "Să fie decent"
Neil Lennon a semnat Neil Lennon a semnat
Andrei Raţiu, pe radarul unei echipe importante din La Liga Andrei Raţiu, pe radarul unei echipe importante din La Liga

VIDEO | ”E o premieră pentru noi”. Adrian Mihalcea încurcă grav echipele ce au jucat sezonul trecut în play-off

Unirea Slobozia Publicat de Daian Cutu pe 24 aug 2024

Unirea Slobozia a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia Sepsi OSK, într-un meci al etapei a şaptea din Superligă.

După o primă repriză în care cele două echipe au trimis un singur şut pe spaţiul porţii, nou intratul Ionuţ Coadă a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 52, însă reuşita sa a fost anulată pentru un ofsaid. Oaspeţii au controlat meciul în partea secundă, iar în minutul 77 Aganovic a fost lovit de Ninaj în careul gazdelor şi, după verificarea VAR, arbitrul Adrian Cojocaru a dictat penalty. A executat ucraineanul Pospelov, care a transformat cu siguranţă.

Adrian Mihalcea a lăudat atitudinea elevilor săi şi a punctat că este pentru prima dată când cei din Slobozia primesc o decizie favorabilă la VAR.

”Am arătat tărie de caracter şi am revenit după trei rezultate mai puţin bune. Jocul îmi dă speranţe, am controlat destul de bine jocul şi ne-am creat o sumedenie de ocazii.

E o premieră pentru noi în Liga 1 decizia VAR favorabilă nouă. Sunt bucuros. Credeţi-mă, nu e chiar atât de uşor, ca echipă mică ce are un lot restrâns să arăţi bine contra unei echipe care a terminat în play-off sezonul trecut”,