SCM Râmnicu Vâlcea a câştigat dubla manşă cu Dunajska şi este în turul 3 preliminar al European League SCM Râmnicu Vâlcea a câştigat dubla manşă cu Dunajska şi este în turul 3 preliminar al European League
EXCLUSIV | Jucătorul remarcat de Mihai Stoica după victoria obţinută de România. "Un cap peste toţi ca atitudine" EXCLUSIV | Jucătorul remarcat de Mihai Stoica după victoria obţinută de România. "Un cap peste toţi ca atitudine"
VIDEO | Finlanda - Anglia 1-3. Naţionala ”Celor Trei Lei” îi bate pe nordici acasă într-un meci oficial după aproape jumătate de secol VIDEO | Finlanda - Anglia 1-3. Naţionala ”Celor Trei Lei” îi bate pe nordici acasă într-un meci oficial după aproape jumătate de secol
EXCLUSIV | Dennis Man, pus la zid după victoria din Cipru! "Nu îi stă bine" EXCLUSIV | Dennis Man, pus la zid după victoria din Cipru! "Nu îi stă bine"
Echipa de floretă cadete a României a câştigat medalia de aur la Samorin Echipa de floretă cadete a României a câştigat medalia de aur la Samorin
Maratonul Bucureşti, câştigat de Nicolae Alexandru Soare la masculin şi Sana Achahbar la feminin Maratonul Bucureşti, câştigat de Nicolae Alexandru Soare la masculin şi Sana Achahbar la feminin

VIDEO | ”Ei n-au ajuns la poarta noastră în prima repriză. Cred că am controlat”. Neagoe consideră că Universitatea Craiova a fost peste FCSB

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 18 mar 2023

FCSB a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu cei de la Universitatea Craiova, în primul meci din prima etapă a play-off-ului Superligii.

Eugen Neagoe a declarat că oltenii au fost mult mai buni decât cei de la FCSB, mai ales în prima repriză.

"Nu sunt mulţumit, mai ales după prima repriză. Ei n-au ajuns la poarta noastră în prima repriză. Cred că am controlat prima repriză şi meritam să conducem la o diferenţă mai mare, dar apoi am început prost a doua repriză.

Trebuia să fim atenţi, să ţinem de minge. Am înţeles că a fost offside la Ivan, chiar dacă a fost mic. După minutul 70 am forţat, am încercat să împingem jocul. FCSB n-a existat în prima repriză, sincer, că n-au ajuns în careul nostru.

Cred că trebuie să comentăm lucrurile astea, că am văzut ce s-a vorbit înaintea partidei. Şi noi am avut patru jucători sub 21 de ani.

E al doilea meci într-un timp scurt în care nu reuşesc să ne bată aici, în casa FCSB-ului",