Prima reacţie a lui Gigi Becali după ce a aflat că Joyskim Dawa este dorit în Premier League Prima reacţie a lui Gigi Becali după ce a aflat că Joyskim Dawa este dorit în Premier League
Veste excelentă pentru Dinamo înaintea derby-ului cu FCSB! Clubul a făcut anunţul mult aşteptat Veste excelentă pentru Dinamo înaintea derby-ului cu FCSB! Clubul a făcut anunţul mult aşteptat
Final la meciul U19 Romania - Spania. Rezultat mare pentru tricolori Final la meciul U19 Romania - Spania. Rezultat mare pentru tricolori
Vestea momentului în Giuleşti! Aaron Boupendza şi Clinton N’Jie pot debuta în meciul cu Farul Vestea momentului în Giuleşti! Aaron Boupendza şi Clinton N’Jie pot debuta în meciul cu Farul
Nu e Alex Chipciu! Alegerea lui Mircea Lucescu pentru postul de fundaş stânga în locul lui Nicuşor Bancu + Selecţionerul mai pregăteşte alte 2 modificări surprinzătoare Nu e Alex Chipciu! Alegerea lui Mircea Lucescu pentru postul de fundaş stânga în locul lui Nicuşor Bancu + Selecţionerul mai pregăteşte alte 2 modificări surprinzătoare
Didier Deschamps a reacţionat după ce Kylian Mbappe a fost acuzat de viol şi agresiune sexuală Didier Deschamps a reacţionat după ce Kylian Mbappe a fost acuzat de viol şi agresiune sexuală

VIDEO ǀ FC Barcelona nu are emoţii cu FC Sevilla şi se duce la opt puncte în fruntea La Liga

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 6 feb 2023

FC Barcelona a dispus duminică seara, pe teren propriu, scor 3-0, de echipa FC Sevilla, într-un meci din etapa a 20-a din La Liga. Catalanii au opt puncte mai mult decât ocupanta locului secund în clasament, Real Madrid.

După o primă repriză fără gol marcat, FC Barcelona a înscris de trei ori în partea secundă, prin Jordi Alba (min. 58), Gavi (min. 70) şi Raphinha (min. 79). Barcelona a adunat 53 de puncte în clasament şi este lider în La Liga, urmată de Real Madrid, cu 45 de puncte.

GOL 1:

GOL 2:

GOL 3:

Într-un alt meci, ocupanta locului trei din La Liga, Real Sociedad a pierdut acasă cu Real Valladolid, scor 0-1. Oaspeţii au dat lovitura în minutul 73, prin Larin.

Tot duminică, Girona a învins cu 1-0 pe Valencia.