Primul 11 pregătit de Elias Charalambous pentru meciul de la Salonic Primul 11 pregătit de Elias Charalambous pentru meciul de la Salonic
Luca Preda va evolua la Turneul Campionilor pentru juniori de la Chengdu Luca Preda va evolua la Turneul Campionilor pentru juniori de la Chengdu
Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep Anna Blinkova, prima reacţie după ce a învins-o pe Simona Halep
Simona Halep, spulberată la Hong Kong Simona Halep, spulberată la Hong Kong
Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off Adrian Mutu a numit cele şase echipe care vor intra în play-off
Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema! Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema!

VIDEO | Genoa - Juventus 1-1. Radu Drăguşin obţine un rezultat mare împotriva fostei echipe

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 15 dec 2023

Genoa a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Juventus Torino, în debutul etapei a 16-a din Serie A. Românul Radu Drăguşin a fost integralist la ”grifoni”.

Torinezii au deschis scorul în minutul 28, prin Chiesa, care a transformat un penalti. La pauză, Alberto Gilardino l-a introdus pe atacantul ghanez Caleb Ekuban şi acesta a oferit pasa decisivă pentru golul egalizator, înscris de Albert Gudmundsson, în minutul 48.

Fundaşul român Radu Drăguşin a fost integralist la Genoa, în timp ce George Puşcaş a rămas pe banca de rezerve.

În clasament, Genoa se află pe locul 14, cu 16 puncte, iar Juventus este pe locul secund, cu 37 de puncte.