”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Girona - Barcelona 1-4. Catalanii conduc în La Liga cu un golaveraj impresionant

La Liga Publicat de Daian Cutu pe duminică, 19:48

FC Barcelona a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa Girona, într-un meci din etapa a cincea a campionatului Spaniei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Yamal ’30, ’37, Dani Olmo ’47 şi Pedri ’64. Pentru Girona a înscris Stuani, în minutul 80.

Mai devreme, Celta Vigo a învins Valladolid cu 3-1. Au marcat Alvarez ’22, Iglesias ’36 şi Douvikas ‘90+1 pentru învingători, respectiv Moro ’50.

Partidele Las Palmas – Athletic Bilbao şi Atletico Madrid – Valencia au loc tot duminică, iar confruntarea Rayo Vallecano – Osasuna este programată luni.