VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri! VIDEO | Fiorentina - AC Milan 2-1. Nebunie de meci! S-au ratat 3 penalty-uri!
EXCLUSIV | Un fotbalist de la FCSB, "măcelărit" de Gigi Becali! "Nu am nevoie de jucători de ăştia" EXCLUSIV | Un fotbalist de la FCSB, "măcelărit" de Gigi Becali! "Nu am nevoie de jucători de ăştia"
Cui a dedicat victoria cu Gloria Buzău antrenorul Elias Charalabous. ”Trece prin momente grele” Cui a dedicat victoria cu Gloria Buzău antrenorul Elias Charalabous. ”Trece prin momente grele”
VIDEO | Ianis Hagi, eliminat după un fault halucinant VIDEO | Ianis Hagi, eliminat după un fault halucinant
VIDEO | ”Nu am făcut un joc rău”. Eugen Neagoe a sperat la măcat un punct din disputa cu campioana VIDEO | ”Nu am făcut un joc rău”. Eugen Neagoe a sperat la măcat un punct din disputa cu campioana
VIDEO | Tavi Popescu a sclipit după mult timp şi a dat replica. ”Nu cred că dacă mi-am făcut părul aşa nu mai ştiu să joc” VIDEO | Tavi Popescu a sclipit după mult timp şi a dat replica. ”Nu cred că dacă mi-am făcut părul aşa nu mai ştiu să joc”

VIDEO | Hermannstadt - Sepsi 1-1. Ambii antrenori au mizat pe titulari

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 27 sep 2023

Hermannstadt a încheiat la egalitate miercuri, pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în compania formaţiei Sepsi OSK, în cardul grupei A din Cupa României.

Meciul de la Sibiu a început cu o accidentare a lui Denis Ciubotariu, în minutul 11, fundaşul covăsnenilor fiind scos pe targă de pe teren. FC Hermannstadt a fost condusă cu 1-0 de Sepsi, după golul înscris de Cosmin Matei în minutul 53, din penalty, după un fault în careu comis de Murgia la Bălaşa.

Golul egalizator a fost înscris de gazde în minutul 65, când Bejan a marcat cu o lovitură de cap. Pe final a fost eliminat Denis Renţa (Sepsi), în minutul 90+7, dar scorul nu s-a mai schimbat şi meciul s-a terminat cu scorul de 1-1.

Într-un alt meci din cadrul grupei A, Corvinul Hunedoara a învins cu 2-0 pe Chindia Târgovişte, prin golurile marcate de Marius Coman, în minutul 4, şi Alexandru Neacşa, în minutul 59.