”În 4 zile s-a ofilit ghiocelul. Vine meciul cu Galaţi nu e bun ghiocelul!”. Hohote de râs în direct după discursul lui Marius Şumudică unde a asemănat Rapidul cu o floare | VIDEO EXCLUSIV

Ilie Dumitrescu anunţă următorul star din Superligă care va rupe plasele porţilor: ”Este o execuţie de manual. E ABC-ul fotbalului!”

Breaking News! Una dintre cele mai prestigioase publicaţii din lume a anunţat câştigătorul Balonului de Aur. Surpriză mare

Alex Paşcanu, savuros după victoria Rapidului: ”Ce dacă a dat două goluri?”

Betis Sevilla a pierdut cu Mallorca, scor 1-2

E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract

VIDEO | Italia - Bosnia 1-0. Test util pentru campioana en-titre înainte de EURO

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 10 iun 2024

Echipa naţională a Italiei a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, naţionala Bosniei, într-un amical disputat la Empoli. Într-un alt meci, la Podgorica, Georgia a dispus cu 3-1 de Muntenegru.

La Empoli, italienii au marcat unicul gol al întâlnirii în minutul 38, prin Davide Frattesi, care a înscris din pasa lui Chiesa. Bosniacii au avut ocazia să egaleze în prelungirile partidei, dar Donnarumma a intervenit la Ahmedhodzic

La Podgorica, Georgia a învins, în deplasare, naţionala din Muntenegru. Kiteishvili, în minutul 10, şi Mikautadze, minutul 33, au stabilit scorul pauzei, 2-0 pentru oaspeţi. Jovetic a redus din diferenţă în minutul 66, însă Zivzivadze a pus din nou un avantaj de două goluri pe tabelă, în minutul 83, şi Georgia s-a impus cu 3-1.