La un pas de depunctare! Patru cluburi din Superligă sunt în pericol La un pas de depunctare! Patru cluburi din Superligă sunt în pericol
Cinci alpinişti ruşi au murit în timpul escaladării muntelui Dhaulagiri din Himalaya Cinci alpinişti ruşi au murit în timpul escaladării muntelui Dhaulagiri din Himalaya
Duvan Zapata nu va mai juca în acest sezon Duvan Zapata nu va mai juca în acest sezon
Decizia luată de FRF cu privire la Nordis Decizia luată de FRF cu privire la Nordis
Paul Pogba va reveni pe teren într-un meci demonstrativ Paul Pogba va reveni pe teren într-un meci demonstrativ
Nebunie la FCU Craiova! Ce se întâmplă cu Sidibe Nebunie la FCU Craiova! Ce se întâmplă cu Sidibe

VIDEO ǀ Mitoma, golul etapei în Premier League. A trecut de tot ce i-a ieşit în cale, iar comentatorul a avut o reacţie spectaculoasă

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 19 aug 2023

Brighton, antrenată de fostul jucător al lui CFR Cluj, Roberto De Zerbi, s-a impus la Wolverhampton cu 4-1, într-un joc din etapa a doua din Premier League.

• Transmisiunile Premier League vă sunt oferite de Superbet!

Mitoma a restabilit egalitatea, după ce a luat pe cont propriu o fază şi nu s-a oprit până ce nu şi-a văzut numele pe tabela de marcaj. Comentatorul a avut o reacţie spectaculoasă la reuşita de artist a mijlocaşului lateral japonez.

”Alb-albaştrii” au condus cu 1-0 la pauză, dar au reuşit să înscrie de numai puţin de trei ori în primele zece minute ale reprizei secunde. Golul gazdelor, înscris de Hwang Hee-Chan, nu a fost decât un gol de onoare, iar Brighton are şase puncte şi este lider cel puţin pentru câteva ore în Premier League.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a doua din Premier League:

Fulham – Brentford 0-3 (Wissa 44, Mbeumo 66, 90+2);

FC Liverpool – Bournemouth 3-1 (Luis Diaz 28, Salah 36, Diogo Jota 62 / Semenyo 3);

Wolverhampton – Brighton 1-4 (Hwang Hee-Chan 61 / Mitoma 15, Estupinan 46, March 51, 55).