Ofertă oficială pentru Darius Olaru, căpitanul FCSB-ului! Ofertă oficială pentru Darius Olaru, căpitanul FCSB-ului!
VIDEO | Csikszereda - CSM Focşani 1-0, în direct Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Dolny reia superb din afara careului VIDEO | Csikszereda - CSM Focşani 1-0, în direct Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Dolny reia superb din afara careului
Fotbalistul care a refuzat să mai joace pentru România, la AC Milan! Anunţ incredibil în Italia Fotbalistul care a refuzat să mai joace pentru România, la AC Milan! Anunţ incredibil în Italia
Breaking News! Legenda imensă a Barcelonei s-a retras: ”Jocul continuă!”

VIDEO | Peste 500 de suporteri, majoritatea copii, prezenţi la antrenamentul ”Generaţiei de Suflet” VIDEO | Peste 500 de suporteri, majoritatea copii, prezenţi la antrenamentul ”Generaţiei de Suflet”
Adrian Şut a părăsit cantonamentul naţionalei din motive medicale. Victor Dican, convocat în premieră Adrian Şut a părăsit cantonamentul naţionalei din motive medicale. Victor Dican, convocat în premieră

VIDEO | Play-off-ul Cupei României, în direct la Prima Sport! Ceahlăul - "U" Cluj 2-4. Finalista de anul trecut a tremurat serios pentru calificare

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 31 aug 2023

Ceahlăul - "U" Cluj 2-4 (Petkov 61, Petre 84 / Tescan 49, Nistor 79-penalty, Stoica 81, 89), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• ”U” Cluj: Iliev – R. Dimitrov, Piţian, Andr. Miron, Vătăjelu (cpt.), Perianu, Gab. Simion, Hofman, Tescan, Calcan, Popadiuc
  • Ceahlăul: Wynney – Petkov, Lorenzo Fonseca, Vişinar (cpt.), Pedro Albino, Joao Jaquite, Onişa, Llullaku, Tud. Oltean, Neicuţescu, Rob. Ciobanu

Minutul 90+3: Final de meci! Universitatea Cluj se impune cu 4-2.

Minutul 89: GOL ”U” Cluj! Stoica profită de o eroare uriaşă a lui Fonseca şi duce scorul la 4-2.

Minutul 84: GOL Ceahlăul! Gazdele pleacă pe contraatac, iar Patrick Petre este lansat şi nu se opreşte până nu înscrie cu o execuţie fină.

Minutul 81: GOL ”U” Cluj! Stoica ia o acţiune pe cont propriu. Îl păcăleşte din corp pe Petkov şi reia cu efect din careu.

Minutul 79: GOL ”U” Cluj! Fonseca comite un fault stupid în careu şi îl împinge pe Ianis Stoica. Dan Nistor transformă de la punctul cu var fără probleme

Minutul 61: GOL Ceahlăul! Neicuţescu centrează din flancul drept, iar Petkov reia cu capul, după o ieşire nu prea bună a lui Iliev.

Minutul 49: GOL ”U” Cluj! Portarul moldovenilor se ciocneşte de un coleg, iar Tescan profită şi deschide scorul.

-------------------------------------------

Clujenii încearcă să repete figura de anul trecut, atunci când au ajuns până în finala Cupei. Primul adversar din această ediţie este Ceahlăul, echipă nou promovată în liga a doua. După patru etape, formaţia din Piatra Neamţ se află pe poziţia a şaptea, cu şase puncte.

FC Bihor - FC Argeş 1-0 (Stan 52), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Bihor: Pînzariu – C. Jurj, Chitaş, Ioviţă, Sorian, Farcaş (cpt.), Gunie, D. Stan, Ban, Moga – Jurj
  • FC Argeş: Bucur – Tofan (cpt.), Balaur, Scarlatache, Facundo Rizzi – Andr. Panait, Babin – Rădescu, Haită, P. Dulcea – Buhacianu

Minutul 90+6: Final de meci! FC Bihor Oradea se impune cu 1-0.

Minutul 52: GOL FC Bihor! Ioviţă centrează, iar după o bâlbă în defensiva mingea ajunge cu ceva noroc la Stan, care reia din careu.

-----------------------------------------------

Piteştenii încearcă să spele debutul slab din liga secundă, acolo unde au reuşit doar trei puncte în primele patru etape. Orădenii joacă în liga a treia, acolo unde au debutat cu dreptul weekendul trecut, reuşind să câştige, scor 2-0, împotriva formaţiei Peciu Nou.

Metaloglobus - Dinamo 1-2 (Zakir 51 / Bani 78, 90+4), în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• Metaloglobus: Avram - Koudio, Iacob, Issah, Sava - Cruceru, Honciu - Zakir, Huiban, Bogdan - Krstevski
  • Dinamo: Dujmovic - D. Irimia, Giafer, R. Grigore, G. Creţu - I. Roşu, N. Roşu, Borduşanu - Ghezali, Ţîră, Borcea

Minutul 90+6: Final de meci! Dinamo se impune cu 2-1.

Minutul 90+4: GOL Dinamo! Bani este găsit liber în careu, după un contraatac. Acesta are timp să preia şi zguduie plasa porţii lui Avram.

Minutul 78: GOL Dinamo! Bani profită de o eroare uriaşă de plasament a portarului Avram şi egalează.

Minutul 51: GOL Metaloglobus! Serie de erori în apărarea ”câinilor”. Zakir profită şi reia din 10 metri pe sub Dujmovic.

Minutul 1: A început partida ce are loc pe arena din Târgovişte!

----------------------------------

Dinamo porneşte ca favorită în disputa cu Metaloglobus. Formaţia din liga secundă se află abia pe poziţia a 18-a după patru etape, în vreme ce Dinamo a reuşit să lege patru meciuri la rând fără înfrângere în Superligă. Cele două echipe s-au întâlnit în sezonul precedent, în liga a doua, Dinamo reuşind să învingă cu scorul de 2-1.