”În 4 zile s-a ofilit ghiocelul. Vine meciul cu Galaţi nu e bun ghiocelul!”. Hohote de râs în direct după discursul lui Marius Şumudică unde a asemănat Rapidul cu o floare | VIDEO EXCLUSIV

Ilie Dumitrescu anunţă următorul star din Superligă care va rupe plasele porţilor: ”Este o execuţie de manual. E ABC-ul fotbalului!”

Breaking News! Una dintre cele mai prestigioase publicaţii din lume a anunţat câştigătorul Balonului de Aur. Surpriză mare

Alex Paşcanu, savuros după victoria Rapidului: ”Ce dacă a dat două goluri?”

Betis Sevilla a pierdut cu Mallorca, scor 1-2

E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract

VIDEO | Polonia - Ucraina 3-1. Adversara ”tricolorilor” de la EURO a suferit şi ea

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 7 iun 2024

Echipa naţională a Ucrainei, prima adversară a României la Euro 2024, a cedat în deplasare, vineri seara, scor 1-3, cu Polonia. Într-un alt meci, Anglia a pierdut cu 0-1, pe teren propriu, cu Islanda.

Polonia, cu Lewandowski pe banca de rezerve, a condus cu 3-0 la pauză în amicalul de la Varşovia. Ucrainienii, care l-au avut şi ei pe Tsygankov, pe bancă, au redus din diferenţă prin Dovbyk şi cam atât. Polonia s-a impus cu 3-1.

La Londra, islandezii au deschis scorul încă din minutul 12, prin Thorsteinsson, iar elevii lui Gareth Southgate, cu Kane, Foden şi Palmer printre titulari, nu au reuşit să egaleze, cedând la limită.