Alex Paşcanu, savuros după victoria Rapidului: ”Ce dacă a dat două goluri?”

Betis Sevilla a pierdut cu Mallorca, scor 1-2

E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract
Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică

VIDEO | Portugalia - Irlanda 3-0. Cristiano Ronaldo a făcut spectacol înainte de EURO

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 11 iun 2024

Echipa naţională a Portugaliei a învins marţi seara, pe teren propriu, scor 3-0, echipa naţională a Irlandei, într-un meci amical disputat la Aveiro.

Joao Felix a deschis scorul pentru Portugalia, în minutul 18 şi naţionala condusă de Roberto Martinez a intrat la pauză cu avantaj de un gol. Partida a fost rezolvată de starul Cristiano Ronaldo, care a marcat două goluri în minutele 50 şi 60. Lusitanii s-au impus cu 3-0 în faţa Irlandei şi vor pleca în Germania, pentru startul Euro 2024.

Într-un alt meci amical, Irlanda de Nord a învins Andorra cu 2-0, la Murcia, în Spania. Fundaşul Conor Bradley a înscris două goluri în minutele 16 şi 22, iar nord-irlandezii au bifat a doua victorie a anului, după 1-0 cu Scoţia, în deplasare, în luna martie.