VIDEO | Emoţii la Gloria Buzău - Farul. Unui spectator i s-a făcut rău VIDEO | Emoţii la Gloria Buzău - Farul. Unui spectator i s-a făcut rău
Furt de la arena Roland Garros. Hoţii au plecat cu bani şi cu bijuterii în valoare de zeci de mii de euro Furt de la arena Roland Garros. Hoţii au plecat cu bani şi cu bijuterii în valoare de zeci de mii de euro
Etiopienii Milkesa Mengesha şi Tigist Ketema au câştigat maratonul de la Berlin Etiopienii Milkesa Mengesha şi Tigist Ketema au câştigat maratonul de la Berlin
VIDEO | Gloria Buzău - Farul 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Gloria Buzău - Farul 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Elize Buceschi şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională Elize Buceschi şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională
Simona Halep revine în acţiune! Adversara din primul tur de la turneul de la Hong Kong Simona Halep revine în acţiune! Adversara din primul tur de la turneul de la Hong Kong

VIDEO | Rayo Vallecano – Betis Sevilla 2-0. Andrei Raţiu a intrat pe final

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 17 mar 2024

Rayo Vallecano a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Betis Sevilla, în etapa a 29-a din La Liga. Fundaşul român Andrei Raţiu a intrat în minutul 78.

Pe Estadio de Vallecas, gazdele au deschis scorul prin Florian Lejeune, în minutul 40, şi l-au majorat în minutul 78, când a înscris Sergio Camello. Antrenorul lui Rayo, Inigo Perez a apelat la serviciile fundaşului român Andrei Raţiu, introdus în teren în minutul 78, atunci când l-a înlocuit pe Jorge de Frutos.

Cu această victorie, Rayo Vallecano a urcat pe locul 15, cu 29 de puncte, iar Betis rămâne pe locul 7, cu 42 de puncte.