VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final
VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A! VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A!
E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espaynol E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espaynol
Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa
Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul
EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare” EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare”

VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final

La Liga Publicat de Daian Cutu astăzi, 00:24

Real Madrid a învins pe teren propriu, scor 3-2, gruparea Deportivo Alaves, în etapa a 7-a din La Liga. Oaspeţii au marcat de două ori pe final de meci.

Madrilenii au deschis scorul în secunda 54, când Vinicius i-a pasat lui Lucas Vazquez şi acesta a înscris.  Bellingham l-a servit pe Mbappe pentru un gol anulat de ofsaid, în minutul 22, dar englezul a repetat figura în minutul 30, şi Mbappe a marcat un gol regulamentar, făcând 2-0. Elevii lui Ancelotti au dominat meciul în continuare şi Rodrygo a înscris pentru 3-0 în minutul 48.

Oaspeţii s-au trezit la viaţă pe final de partidă. Rebbach a lovit bara în minutul 77, anunţând parcă un final de meci cu probleme pentru Real. Benavides a înscris primul gol al lui Alaves în minutul 85, cu un şut superb, iar în minutul 87 Kike Garcia l-a învins pe Courtois cu un şut la colţul lung şi scorul devenea Real Madrid – Alaves 3-2. Bascii au încercat să forţeze egalarea, dar nu au mai reuşit să înscrie şi Los Blancos s-au impus la limită.

Real Madrid este pe locul secund în clasament, cu 17 puncte, în timp ce Alaves are 10 puncte şi este a 8-a în ierarhia din La Liga.