Aspectul care l-a supărat pe antrenorul cu Sepsi la meciul cu FCSB. ”Cel mai important a fost mesajul meu” Aspectul care l-a supărat pe antrenorul cu Sepsi la meciul cu FCSB. ”Cel mai important a fost mesajul meu”
Un nou jucător tras pe linie moartă la FCSB? Becali l-a distrus după meciul cu Sepsi: ”Se crede vedetă şi aleargă mai mult unul de 30 de ani. Bă, tată, luptă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Un nou jucător tras pe linie moartă la FCSB? Becali l-a distrus după meciul cu Sepsi: ”Se crede vedetă şi aleargă mai mult unul de 30 de ani. Bă, tată, luptă!” | VIDEO EXCLUSIV
”Puncte foarte importante”. Concluziile lui Elias Charalambous după prima victorie în deplasare în Superliga ”Puncte foarte importante”. Concluziile lui Elias Charalambous după prima victorie în deplasare în Superliga
Ştefan Târnovanu a pus la suflet criticile din ultima vreme. ”M-au afectat” Ştefan Târnovanu a pus la suflet criticile din ultima vreme. ”M-au afectat”
L-a văzut cu Sepsi, iar Becali s-a decis: ”E cel mai bun de la noi! Se distrează la fotbal!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Napoli - Monza 2-0. Fosta campioană îşi menţine şefia în Serie A VIDEO | Napoli - Monza 2-0. Fosta campioană îşi menţine şefia în Serie A

VIDEO | Real Madrid - Celta Vigo 4-0. ”Galacticii” s-au descătuşat pe final

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 10 mar 2024

Real Madrid a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Celta Vigo, în etapa a 28-a din La Liga.

Vinicius Junior a deschis scorul la Madrid după un corner, în minutul 32. Real a reuşit desprinderea abia în ultima parte a meciului. În minutul 79 Rudiger a trimis în bară, balonul l-a lovit pe portarul Vicente Guaita în spate şi a intrat în plasă.

Carlos Dominguez a pus şi el pe tabelă un autogol, în minutul 88, ducând scorul la 3-0 pentru Real.

Tabela a fost închisă de Arda Guler, în minutul 90+4, turcul reuşind primul său gol oficial pentru madrileni. S-a încheiat 4-0 pentru gazde, care conduc în clasamentul din La Liga, cu 69 de puncte, în timp ce, cu 24 de puncte, Celta ocupă locul 17.

Într-un alt meci disputat duminică, Athletic Bilbao a învins, în deplasare, pe Las Palmas, cu 2-0. Au marcat Guruzeta (min. 31) şi Coco – autogol în minutul 65.

Bilbao este pe locul 5  în campionat, cu 53 de puncte. Las Palmas a a 9-a, cu 37 de puncte.