Operaţiune a poliţiei împotriva ultraşilor din Milano şi a presupuselor lor activităţi mafiote Operaţiune a poliţiei împotriva ultraşilor din Milano şi a presupuselor lor activităţi mafiote
OFICIAL | Ionuţ Badea revine în fotbalul românesc OFICIAL | Ionuţ Badea revine în fotbalul românesc
Gigi Becali a dezvăluit ce jucător de la FCSB nu va mai lipsi din primul 11: „Trebuie să fie pe teren” Gigi Becali a dezvăluit ce jucător de la FCSB nu va mai lipsi din primul 11: „Trebuie să fie pe teren”
Doliu în fotbalul italian! Fostul mijlocaş de la Cagliari a fost găsit mort într-o cameră de hotel Doliu în fotbalul italian! Fostul mijlocaş de la Cagliari a fost găsit mort într-o cameră de hotel
Viorel Moldovan i-a dat replica lui Marius Şumudică: „Nu trebuie să plângem atâta. Să fim bărbaţi” Viorel Moldovan i-a dat replica lui Marius Şumudică: „Nu trebuie să plângem atâta. Să fim bărbaţi”
13 vinuri roşii perfecte pentru toamnă, alese de experţii Unvinpezi.ro 13 vinuri roşii perfecte pentru toamnă, alese de experţii Unvinpezi.ro

VIDEO | Real Madrid - FC Sevilla 1-0. Veteranul Modric a fost providenţial

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Real Madrid a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea FC Sevilla, în etapa a 26-a din La Liga.

Madrilenii au marcat în minutul 10, prin Lucas Vazquez, dar golul a fost aulat de VAR. În partea secundă Valverde a lovit bara (min. 49), iar Luka Modric a înscris cel de-al doilea său gol stagional, în minutul 81, aducând victoria ”Los Blancos”.

Şi la acest meci arbitrul principal s-a accidentat şi a fost înlocuit de cel de-al patrulea oficial.

Real Madrid a ajuns la 65 de puncte şi este lider în clasament, la 8 puncte de echipa de pe locul secund, FC Barcelona. Pe locul al treilea, cu un meci mai puţin disputat, este Girona, care a adunat 56 de puncte. FC Sevilla ocupă poziţia a 15-a, cu 24 de puncte.