Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei
Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi! Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi!
VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
"1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga "1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga
Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic
UTA Arad şi-a adus atacant. ”Deja am semnat” UTA Arad şi-a adus atacant. ”Deja am semnat”

Virgil Ghiţă a marcat în duelul românilor din Polonia

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 25 nov 2023

Virgil Ghiţă a marcat sâmbătă golul echipei sale, Cracovia, în egalul reuşit de aceasta în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Rakow Czestochowa.

Bogdan Racoviţan (Rakow) şi Virgil Ghiţă (Cracovia) au început titulari partida din etapa a 16-a a campionatului Poloniei, Ekstraklassa. Ghiţă a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 25, iar Rakow a egalat în minutul 88, dintr-un penalti transformat de Milan Rundic.

La Rakow, Bogdan Racoviţan a fost integralist, iar Deian Sorescu a intrat pe teren în minutul 71. La Cracovia, Virgil Ghiţă a fost integralist, în timp ce Cornel Râpă a fost trimis în joc în minutul 83.

În clasament, Rakow este pe locul 4, cu 28 de puncte, iar Cracovia se află pe poziţia a 15-a, cu 16 puncte.