Volei feminin  | CSO Voluntari s-a calificat fără emoţii în grupele Ligii Campionilor

Volei feminin | CSO Voluntari s-a calificat fără emoţii în grupele Ligii Campionilor
Baschet masculin | CSM Oradea, FC Argeş şi CSM Constanţa au debutat în grupele FIBA Eurocup
Anunţ în direct! Semnează cu Dinamo: ”Ne batem pentru campionat!” | VIDEO EXCLUSIV

CSM Târgovişte – TJ Ostrava, scor 3-1, în primul tur din Challenge Cup, la volei CSM Târgovişte – TJ Ostrava, scor 3-1, în primul tur din Challenge Cup, la volei
Peli Karhut – CSM Constanţa, scor 85-95, în primul meci din grupa F a EuroCup Peli Karhut – CSM Constanţa, scor 85-95, în primul meci din grupa F a EuroCup
Mutare de 5 stele la Dinamo! Nicolescu a dezvăluit cheia transferului excelent. „Ştiam exact ce i s-a întâmplat acolo!” | EXCLUSIV Mutare de 5 stele la Dinamo! Nicolescu a dezvăluit cheia transferului excelent. „Ştiam exact ce i s-a întâmplat acolo!” | EXCLUSIV

Vlad Stancu, medalie argint în finala de la 800 de memtri liber la Campionatul European de juniori şi calificare la JO Paris 2024

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 8 iul 2023

Vlad Stancu a cucerit, sâmbătă seară, medalia argint în proba de 800 de metri liber, la Campionatul European de înot pentru juniori de la Belgrad, cu un timp care reprezintă realizarea baremului A pentru Jocurile Olimpice de la Paris, dar şi un nou record naţional.

Timpul său la capătul cursei a fost de 7:49.68 min. Vlad a fost întrecut doar de către bulgarul Mitsin Petar (7:47.45 – nou record european de juniori).

Vlad Stancu a reuşit la Belgrad şi realizarea baremului A pentru JO Paris şi în proba de 1.500 m.

Pentru delegaţia României, aceasta este a patra medalie cucerită la Belgrad. Până acum Vlad Mihalache a cucerit argintul la 200 m fluture, Vlad Stancu a cucerit argintul la 1.500 m liber, iar Daria Silişteanu a cucerit medalia de bronz la 50 m spate.