Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an
VIDEO | Steaua Bucureşti nu a atras prea mulţi fani nici la derby-ul cu Csikszereda. Asistenţă foarte mică pe Ghencea
S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga
VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge
”Îţi mulţumesc pentru tot, Grizou al meu”. Mesajul lui Deschamps la retragerea lui Griezmann din naţionala Franţei ”Îţi mulţumesc pentru tot, Grizou al meu”. Mesajul lui Deschamps la retragerea lui Griezmann din naţionala Franţei

Xavi anunţă revirimentul Barcelonei. ”Ne aflăm într-un moment bun şi trebuie să credem”

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 24 feb 2024

FC Barcelona a dispus pe teren propriu, scor 4-0, de gruparea Getafe, în etapa a 26-a din La Liga.

Catalanii au marcat doar o singură dată în prima repriză, prin Raphinha, în minutul 20, dar au rezoolvat meciul în repriza secundă. Joao Felix a făcut 2-0 în minutul 53, iar Frenkie de Jong a dus scorul la 3-0 în minutul 61.

Elevii lui Xavi au ridicat piciorul de pe acceleraţie şi au mai înscris odată doar pe final, în minutul 90, prin Fermin Lopez, în minutul 90.

Xavi a anunţat la finalul partidei că încă mai crede în titlu, deşi Real Madrid are 5 puncte avans şi un meci mai puţin jucat.

”Întotdeauna este important să câştigăm şi acasă. Trebuia să arătăm cea mai bună versiune a noastră. Ne-a lipsit un meci convingător. A fost un meci foarte bun. Am arătat că putem ataca bine atunci când înţelegem lucrurile. A fost un meci bun din toate punctele de vedere.

Ne aflăm într-un moment bun şi trebuie să credem.

Am pus presiune pe Girona şi pe Real Madrid. Dar trebuie să ne câştigăm meciurile”