Asociatia Presei Sportive din România

Marea calitatea a lui Marius Şumudică! Antrenorul, obligat să scoată echipa din ”groapă”: ”Foarte rar face asta!” | VIDEO EXCLUSIV

Surpriză mare! FC Argeş a anunţat oficial noul antrenor al echipei! Cine i-a luat locul lui Dică

Andrei Raţiu, transferul carierei! Fosta finalistă din Champions League pune 10 milioane de euro pe masă pentru internaţionalul român

Ultimă oră! Jucătorul care a făcut istorie la Real Madrid, revenire de senzaţie în Spania chiar la marea rivală Barcelona
”În 4 zile s-a ofilit ghiocelul. Vine meciul cu Galaţi nu e bun ghiocelul!”. Hohote de râs în direct după discursul lui Marius Şumudică unde a asemănat Rapidul cu o floare | VIDEO EXCLUSIV

Aşa ar trebui să se întâmple şi la noi! Ce a păţit arbitrul din camera VAR după ce a greşit flagrant la o partidă din Serie A

Serie A Publicat de Tudor Moisa pe 9 ian 2024

Inter a învins-o pe Verona, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului Italiei.

Învingătorii au marcat prin Lautaro Martinez ’13 şi Davide Frattesi ‘90+3. Pentru Verona a înscris Thomas Henry, în minutul 74. În minutul 90+5, de la oaspeţi a fost eliminat Lazovic, iar Henry a ratat un penalti în al zecelea minut supelimentar.

După meci s-a iscat un adevărat scandal. Golul înscris de Frattesi în minutul 90+3 ar fi trebuit anulat deoarece Bastoni l-a lovit cu cotul pe un jucător advers chiar înainte de reuşită.

Arbitrul din camera VAR nici măcar nu s-a sinchisit să îl cheme pe central la monitor şi astfel Inter a câştigat toate cele trei puncte.

Se pare că la italieni se iau măsuri serioase împotriva celor care greşesc flagrant, nu ca la noi. Conform Corriere, Arbitrul Nasca, cel din camera VAR, a fost retrogradat, iar de acum va arbitra în Serie B.