Gigi Becali a anunţat că FCSB continuă campania de transferuri, iar pe lângă variantele analizate pentru linia de mijloc, conducerea lucrează şi la aducerea unui atacant.
Citește și

Despre această mutare a oferit detalii şi Mihai Stoica, care a dezvăluit că fotbalistul se află de mult timp în atenţia clubului şi îşi doreşte să îmbrace tricoul roş-albaştrilor.
Oficialul FCSB a explicat că, din punct de vedere salarial, negocierile sunt foarte aproape de un deznodământ favorabil, însă acordul cu actualul club al jucătorului reprezintă în continuare principalul obstacol.
Stoica a recunoscut că transferul este dificil din cauza costurilor implicate, însă este convins că, dacă va fi realizat, va reprezenta una dintre cele mai importante mutări ale verii. Totodată, acesta a confirmat că FCSB continuă negocierile şi pentru întărirea compartimentului de mijloc.
”El doreşte să vină!”
“Am început negocierile, dar e foarte scump. E jucătorul pe care din noiembrie tot încercăm să-l aducem. În iarnă nu s-a putut, părea că e închisă de tot, iar acum s-a întredeschis. Rămâne de văzut dacă reuşim. E complicat, dar dacă reuşim e cea mai mare lovitură pe care o căutăm s-o dăm. Nu e concurenţă pentru Bîrligea.
În iarnă, clubul nu-i fixase preţul. Erau în obiectiv şi s-a îndeplinit şi de aia am crezut că s-a cam terminat, dar acum... El doreşte să vină şi trebuie să vedem dacă ne înţelegem. La salariu suntem aproape, dar după să vedem dacă ne înţelegem cu clubul. Unele informaţii venite au fost veridice, altele mai puţin, iar problema apare când sunt mulţi agenţi. Când un agent propune un jucător, îl aduci şi jucătorul vrea să vină, atunci meriţi să încasezi un comision”,
Sunt mai mulţi jucători de profil diferit, dar urmează să vedem. Acolo nu s-au început negocierile, că sunt mari diferenţe la profil, salariu, preţ de achiziţie”, a declarat MM Stoica, la Prima Sport.
