VIDEO | FCSB - Petrolul, astăzi, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCSB - Petrolul, astăzi, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start
La FC Argeş se pregăteşte o surpriză mare după demiterea lui Nicolae Dică La FC Argeş se pregăteşte o surpriză mare după demiterea lui Nicolae Dică
PAOK a învins-o pe Volos! Echipa pregătită de Răzvan Lucescu este pe primul loc în Grecia PAOK a învins-o pe Volos! Echipa pregătită de Răzvan Lucescu este pe primul loc în Grecia
Prestaţie de zile mari pentru Horaţiu Moldovan la al doilea meci pentru Sassuolo! Ce notă a primit portarul român Prestaţie de zile mari pentru Horaţiu Moldovan la al doilea meci pentru Sassuolo! Ce notă a primit portarul român
Gloria Bistriţa, a doua înfrângere în Liga Campionilor Gloria Bistriţa, a doua înfrângere în Liga Campionilor
Francesco Bagnaia a câştigat sprintul în Emilia-Romagna Francesco Bagnaia a câştigat sprintul în Emilia-Romagna

Ebru Bolat a terminat întrecerea olimpică de yachting pe locul 23

JO 2024 Publicat de Daian Cutu pe 5 aug 2024

Prima participare românească în competiţia feminină de yachting s-a încheiat pentru Ebru Bolat, care a ocupat locul 23.

În cursa 9 de luni, ea a fost pe locul 24. Vântul a fost cea mai mare problemă pentru sportive, sau mai bine zis absenţa lui. Patru din cele 5 zile de concurs, vântul nu le-a ajutat pe acestea să navigheze. Din acest motiv, organizatorii au decis anularea cursei 10, notează COSR.

Cu un număr net de puncte de 158, Ebru a încheiat pe locul 23.