Gigi Becali a fost din nou în centrul unui moment controversat la conferinţa de presă.
Citește și

Gigi Becali a avut un moment controversat în timpul conferinţei organizate la biserica pe care a construit-o în Voluntari, chiar în ziua în care şi-a sărbătorit aniversarea de 68 de ani. Finanţatorul FCSB a vorbit pe larg despre reţelele de socializare şi a criticat dur folosirea platformei TikTok.
În timpul dialogului cu jurnaliştii prezenţi, Becali a întrebat cine foloseşte astfel de aplicaţii, iar discuţia a degenerat într-un episod nepotrivit. Omul de afaceri l-a lovit cu palma peste faţă pe unul dintre reporteri, după ce acesta a spus că foloseşte Facebook şi Instagram, nu TikTok.
Momentul a atras atenţia prin comportamentul finanţatorului FCSB, mai ales că a avut loc într-un cadru public şi în faţa mai multor reprezentanţi ai presei.
„Mai vin unii pe aici, îi văd băieţi buni. Şi le zic: «Ia dă telefonul!». Pac, TikTok! Apăs acolo, pac! Şterge, şterge, şterge! Unuia i-am şters TikTok-ul şi pe urmă a venit după o lună de zile: «Nea Gigi, mi-am luat BMW nou.
Am şters TikTok-ul, a început să-mi meargă numai bine». El e tinichigiu. «Nu mai stau pe TikTok, toată ziua fac maşini. Câştig 5-6.000 de euro pe lună şi uite, am luat BMW!»”, a povestit Gigi Becali, după care i-a luat la rost pe jurnalişti: „Uite, din voi 11, măcar unul să ştergeţi TikTok-ul! Că toţi aveţi!”.
Apoi, Gigi Becali a întrebat un reporter direct: „Tu ai?”, iar răspunsul jurnalistului a fost negativ. „De ce minţi?”, a explodat Becali, urmând ca reporterul să vină cu replica: „Am Facebook şi Instagram” . În acel moment, Gigi Becali l-a pălmuit pe jurnalistul cu care dialoga în timp ce râdea în faţa camerelor.
După acel moment, Gigi Becali a continuat dialogul cu reprezentanţii presei. Unui jurnalist care i-a spus că nu foloseşte TikTok i-a strâns mâna în semn de apreciere. În schimb, unui alt reporter care a recunoscut că are aplicaţia instalată i-a replicat: „Te vor paradi dracii!”. O jurnalistă care a mărturisit că utilizează TikTok a primit, la rândul ei, o reacţie din partea finanţatorului FCSB: „Şi tu ai? Săraca de tine! Şi ce faţă frumoasă ai.”
