Daniel Pancu a anunţat lotul României U21, pentru meciurile din luna octombrie Daniel Pancu a anunţat lotul României U21, pentru meciurile din luna octombrie
Gestul controversat a lui Dorinel Munteanu, analizat. „Dacă-i făcea lucrul ăsta lui Săpunaru acum încă era spitalizat!” Gestul controversat a lui Dorinel Munteanu, analizat. „Dacă-i făcea lucrul ăsta lui Săpunaru acum încă era spitalizat!”
VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş 1-2. Execuţia în stilul lui Cristiano Ronaldo le-a adus victoria piteştenilor. Rezultatele din celelalte meciuri din Liga 2 VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş 1-2. Execuţia în stilul lui Cristiano Ronaldo le-a adus victoria piteştenilor. Rezultatele din celelalte meciuri din Liga 2
VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final
Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong
Gigi Becali nu stat pe gânduri! 7 schimbări în primul 11 pentru FCSB – Gloria Buzău. Cum arată echipa de start Gigi Becali nu stat pe gânduri! 7 schimbări în primul 11 pentru FCSB – Gloria Buzău. Cum arată echipa de start

Girona continuă parcursul magic! Trece de Osasuna şi e lider în LaLiga

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 4 nov 2023

Girona a învins în deplasare, scor 4-2, pe Osasuna Pamplona, în etapa a 12-a din La Liga. Girona este lider în campionat, cel puţin până duminică, atunci când va juca Real Madrid.

Girona a deschis scorul la Pamplona, pe Estadio El Sadar, prin Ivan Martin, în minutul 16. Gazdele au egalat prin Ante Budimir, în minutul 25, iar în startul reprizei secunde acelaşi Budimir a adus pe Osasuna în avantaj, scor 2-1.

Girona a egalat în minutul 71, prin Artem Dovbyk, iar managerul oaspeţilor, Michel, l-a aruncat în luptă şi pe Viktor Tsygankov, omul care a marcat în minutul 80, făcând 3-2 pentru Girona. Aleix Garcia a închis tabela în minutul 90 şi Girona s-a impus cu 4-2 şi a ajuns la opt victorii din ultimele nouă meciuri disputate în La Liga.

Singura înfrângere din această serie fiind suferită în faţa lui Real Madrid. Girona este lider în La Liga, cu 31 de puncte, în timp ce Osasuna se află pe locul 11, cu 13 puncte.