VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol
VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”
VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89 VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89
Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup
VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă
VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede” VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede”

Lamine Yamal a setat un record şi în finala EURO

EURO 2024 Publicat de Daian Cutu pe 14 iul 2024

Partida Spania - Anglia, din finala EURO 2024, va avea loc duminică, de la ora 22:00 şi va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe site-ul PrimaSport.ro.

Lamine Yamal a stabilit recordul de cel mai tânăr jucător care evoluează într-o finală de Campionat European.

• Yamal are 17 ani şi o zi.

Spania, cea mai „frumoasă” echipă de la EURO

Spania a avut un turneu de vis până în acest moment şi speră să încoroneze performanţa de până acum cu trofeul EURO. „Furia Roja” şi-a câştigat grupa cu maximum de puncte, după ce a le-a învins pe Croaţia, Italia şi Albania, ca mai apoi să defileze în faţa Georgiei cu 4-1.

Spaniolii au trecut cu 2-1 în „sferturi” de Germania, după un meci disputat şi încheiat în 120 de minute, ca în semifinală să învingă Franţa cu acelaşi scor, în urma unei bijuterii semnate de exagerat de tânărul Yamal şi de mijlocaşul care l-a înlocuit pe Pedri, Dani Olmo.