VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final VIDEO | Real Madrid - Alaves 3-2. ”Galacticii” au condus la 3 goluri, dar au tremurat serios pe final
VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A! VIDEO | Atalanta - Como 2-3. Surpriză în Serie A!
E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espaynol E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espaynol
Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa
Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul
EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare” EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare”

VIDEO | Besiktas - Fenerbahce 1-3! Derby cu trei penaltiuri în Turcia

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 9 dec 2023

Fenerbahce s-a impus cu scorul de 1-3 pe terenul rivalei Besiktas.

Dzeko a deschis repede scorul, în minutul 10, ca mai apoi Besiktas să restabilească egalitatea, de la punctul cu var, prin Oxlade-Chamberlain, în minutul 24.

A doua repriză a fost dominată copios de oaspeţi, statistica fiind una zdrobitoare. Fenerbahce a avut 15 ocazii de gol şi 8 şuturi pe poartă în partea secundă, în vreme ce Besiktas a avut o singură ocazie de gol şi niciun şut pe poartă.

Tadic şi-a dus echipa în avantaj, în minutul 63, din penalti, ca mai apoi tot el să rateze o lovitură de pedeapsa în prelungirile partidei.

Scorul final a fost stabilit de Szymanski cu un şut superb de la distanţă, în minutul 90+6.

Fenerbahce urcă pe primul loc în Turica după această victorie, la egalitatea cu Galatasaray. Ambele formaţii au 40 de puncte, în vreme ce Besiktas împarte cu Kayserispor locul trei, ambele echipe având 26 de puncte.