Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis
Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV
VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat
Alertă la FCSB! Unul dintre fundaşii centrali s-a accidentat şi ar putea rata meciul cu Petrolul | EXCLUSIV Alertă la FCSB! Unul dintre fundaşii centrali s-a accidentat şi ar putea rata meciul cu Petrolul | EXCLUSIV
VIDEO | Eugen Neagoe primeşte întăriri. ”Unul deja a ajuns” VIDEO | Eugen Neagoe primeşte întăriri. ”Unul deja a ajuns”
VIDEO | ”La mine e mai greu”. Constantin Budescu, reacţie interesantă cu privire la convocarea la naţională VIDEO | ”La mine e mai greu”. Constantin Budescu, reacţie interesantă cu privire la convocarea la naţională

VIDEO | Chindia - Şelimbăr 2-1. Victorie uriaşă pentru formaţia din Târgovişte

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 19 aug 2024

Chindia Târgovişte a câştigat acasă, 2-1, contra celor de la CSC Şelimbăr, în etapa a treia din liga secundă.

VIDEO | Chindia - Şelimbăr 2-1 (Florea 20, Atanase 57 / Bucuroiu 10), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Chindia: M. Contra – Martac, Al. Sabău, C. Dinu (cpt.), Ad. Ioniţă – M. Şerban, Rz. Tache, Al. Petre, Pesic – D. Florea, Zivkovic
  • CSC Şelimbăr: Braşoveanu – Gogor, Buzan, Natea (cpt.), Marrone -Ayine – C. Soare, Butucel, Bucuroiu, Monea – Babic

Minutul 90+7: Final de meci! Chindia bate cu 2-1.

Minutul 57: GOL Chindia! Greşeală colectivă în apărarea celor de la Şelimbăr! Florea avansează din flanc şi scoate în careu, de unde Atanase profită de un balon uşor deviat.

Minutul 55: Monea execută un corner, iar Babic de lângă doi adversari trimite pe lângă poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 45: Gogor trimite în transversală din afara careului.

Minutul 20: GOL Chindia! Zivkovic bate cu efect o lovitură liberă, iar Florea deviază din 7 metri.

Minutul 10: GOL Şelimbăr! Soare deviază din cădere la Bucuroiu, care reia din careu.

--------------------------------------------

Târgoviştenii se află într-o situaţie disperată atât din punct de vedere financiar, cât şi din punct de vedere sportiv. Chindia a pierdut primele două meciuri din Liga 2, scor 2-3, cu Metaloglobus şi 0-1, cu FCU Craiova. De asemenea, formaţia din Târgovişte a fost eliminată din Cupa României de către Câmpulung, scor 0-2.

De partea cealaltă, Şelimbăr a fost şi ea eliminată din Cupa României, de Unirea Alba-Iulia, scor 1-2, dar a debutat cu dreptul în noua stagiune din divizia secundă şi a trecut de Metaloglobus, scor 3-1.

În sezonul precedent, Şelimbăr a câştigat disputa cu Chindia Târgovişte, scor 2-1.