Dennis „SuperMan”! O nouă performanţă senzaţională a internaţionalului român Dennis „SuperMan”! O nouă performanţă senzaţională a internaţionalului român
Ianis Hagi, de neoprit în noul tricou: ”Şi-a arătat clasa, chiar dacă a fost exclus din peisaj de Rangers!”

Fotbalistul de la FCSB a intrat în dizgraţiile lui Gigi Becali, iar impresarul a trecut la ameninţări: „Va fi nevoit să bage mâna în buzunar” Fotbalistul de la FCSB a intrat în dizgraţiile lui Gigi Becali, iar impresarul a trecut la ameninţări: „Va fi nevoit să bage mâna în buzunar”
Carlo Ancelotti a răbufnit la adresa arbitrajului după ultima victorie a lui Real Madrid: ”Doar el poate explica asta!”

Jordan Chiles spune că probele video ar trebui luate în considerare în apelul pentru medalia de bronz de la JO

Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai” Explicaţia care aruncă totul în aer! Golul Petrolului cu FCSB ar fi putut fi anulat de VAR: „Poţi să dai”

VIDEO | Doku, meci perfect contra Ionuţ Radu! Brentford şi Crystal Palace s-au impus şi ele

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 4 nov 2023

Ca în fiecare weekend, spectacolul din Premier League se vede pe canalele Prima Sport şi online pe PrimaPlay.ro!

• Transmisiunile Premier League vă sunt oferite de Superbet

Astăzi, de la 17:00, nu mai puţin de cinci partide vor fi transmise.

Campioana Manchester CIty primeşte vizita Bournemouth, în vreme ce un alt duel interesant este cel dintre Brentford şi West Ham.

VIDEO | Manchester City - Bournemouth 6-1 (Doku 30, Silva 33, 84, Akanji 37, Foden 64, Ake 88 / Sinisterra 74)

Echipele de start

• Manchester City: Ederson - Walker, Akanji, Ake - Stones, Rodri - Silva, Alvarez, Kovacic, Doku - Haaland.
  • Bournemouth: Radu - Aarons, Mempham, Zabarnyi, Kelly, Kerkez - Christie, Scott, Billing, Tavernier - Solanke.

Minutul 88: GOL MANCHESTER CITY! Ake marchează şi el.

Minutul 84: GOL MANCHESTER CITY! Bernardo Silva reuşeşte dubla, iar Doku ajunge la 4 pase de gol!

Minutul 74: GOL BOURNEMOUTH! Abia intrat pe teren, Sinisterra înscrie golul de onoare.

Minutul 64: GOL MANCHESTER CITY! Doku reuşeşte a treia pasă de gol! Foden face 4-0.

Minutul 37: GOL MANCHESTER CITY! Ce repriză are Doku! Belgianul a deschis scorul şi a oferit două pase de gol în interval de şapte minute. Şutul său a fost deviat de Akanji şi tabela arată 3-0.

Minutul 33: GOL MANCHESTER CITY! Bernardo Silva face 2-0, din pasa lui Doku.

Minutul 30: GOL MANCHESTER CITY! Doku îl învinge pe Radu.

Minutul 1: A început partida.

VIDEO | Brentford - West Ham 3-2 (Maupay 11, Mavropanos autogol 55, Collins 70 / Kudus 19, Bowen 26)

• Brentford: Flekken - Ajer, Collins, Pinnock, Janelt - Onyeka, Norgaard, Jensen - Mbeumo, Maupay, Wissa.
  • West Ham: Areola - Coufal, Mavropanos, Aguerd, Emerson - Soucek, Ward-Prowse - Bowen, Kudus, Benrahma - Antonio.

Minutul 70: GOL BRENTFORD! O nouă răsturnare de scor. Collins face 3-2.

Minutul 55: GOL BRENTFORD! Mavropanos respinge greşit şi îl învinge pe coechipierul din poartă, Areola.

Minutul 26: GOL WEST HAM! Bowen răstoarnă scorul.

Minutul 19: GOL WEST HAM! Mohammed Kudus restabileşte egalitatea cu o execuţie superbă.

Minutul 11: GOL BRENTFORD! Maupay deschide scorul.

VIDEO | Burnley - Crystal Palace 0-2 (Schlupp 22, Mitchell 90+4)

• Burnley: Trafford - Vitinho, Beyer, O"Shea, Taylor - Gudmundsson, Berge, Brownhill - Koleosho, Amdouni, Rodriguez.
  • Crystal Palace: Johnstone - Ward, Andersen, Guehi, Mitchell - Doucoure, Lerma - Ayew, Hughes, Schlupp - Edouard.

Minutul 90+4: GOL PALACE! Mitchell dublează avantajul în prelungiri.

Minutul 22: GOL Crystal Palace! Schlupp deschide scorul.