Liverpool i-a găsit înlocuitor lui Salah Liverpool i-a găsit înlocuitor lui Salah
Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei Situaţie ireală! Portugalia a convocat un jucător care a fost inclus în lotul U18 al Angliei
Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi! Suporterii FCSB-ului arestaţi în Grecia au fost condamnaţi!
VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | UTA Arad - Petrolul Ploieşti 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
"1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga "1,1 milioane de euro, nu 1,3”. Gigi Becali, ofertă pentru unul din cei mai în formă jucători din Superliga
Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic Marius Şumudică, prima reacţie după victoria obţinută de FCSB la Salonic

VIDEO | Ianis Hagi a intrat pe final, iar Alaves s-a impus acasă cu Granada

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 25 nov 2023

Alaves a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Granada, într-un meci din etapa a 14-a din La Liga.

Antrenorul Luis Garcia a început partida cu Granada ţinându-l pe banca de rezerve pe Ianis Hagi. Gazdele au deschis scorul în minutul 11, prin autogolul lui Raul Torrente. În minutul 38 Javi Lopez a pasat şi Abde Rebbach a majorat avantajul lui Alaves. Scorul final a fost stabilit de Samu Omorodion, în minutul 59, cu un gol marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Luis Rioja.

Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 86, prin Uzuni, din penalti, dar meciul s-a încheiat cu victoria lui Alaves, scor 3-1.

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 74, în locul lui Jon Guridi. În clasament, Alaves este pe locul 12, cu 15 puncte, iar Granada ocupă penultima poziţie, a 19-a, având doar 7 puncte.