Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4 Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4
VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu
VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă" VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă"
VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare” VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare”
Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic

VIDEO | Ianis Hagi a irosit o ocazie uriaşă cu Osasuna. Alaves a pierdut

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 1 oct 2023

Deportivo Alaves a pierdut pe teren propriu, scor 0-2, în faţa formaţiei Osasuna, în etapa a 7-a din La Liga.

Osasuna s-a impus pe Mendizorroza cu 2-0 prin golurile marcate de Arnaiz (min. 36) şi Budimir (min. 90). Antrenorul gazdelor, Luis Garcia Plaza, l-a folosit pe Ianis Hagi pentru a treia oară consecutiv ca titular. Atacantul român a ratat o ocazie uriaşă în minutul 49, la 0-1, şi a fost înlocuit în minutul 55, de Benavidez. Alaves a rămas în zece în minutul 49, după eliminarea lui Blanco.

Alaves se află pe locul 16, cu 7 puncte, iar Osasuna e pe 9, cu 10 puncte.