E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espanol E gata! Comisia tehnică pentru arbitri a luat decizia finală, după ce Jude Bellingham l-a insultat pe arbitru la meciul cu Espanol
Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa Încă un coechipier de top pentru Florinel Coman! Starul trecut pe la Sevilla şi PSG a semnat cu Al-Gharafa
Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul Jucătorul de 80 de milioane de euro, OUT în urma unei accidentări! Inter a făcut anunţul
EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare” EXCLUSIV | S-a aflat cine este principalul vinovat pentru scandalul biletelor vândute suporterilor Rapidului la masa presei: „A fost o eroare”
Erik ten Hag, mesaj clar legat de numărul meciurilor din acest sezon. „Un club, singur, nu poate schimba lucrurile!” Erik ten Hag, mesaj clar legat de numărul meciurilor din acest sezon. „Un club, singur, nu poate schimba lucrurile!”
VIDEO EXCLUSIV | Dorinel Munteanu, taxat după gestul care a atras atenţia FRF. „Nu e normal ce face! Cred că de aici s-a făcut” VIDEO EXCLUSIV | Dorinel Munteanu, taxat după gestul care a atras atenţia FRF. „Nu e normal ce face! Cred că de aici s-a făcut”

VIDEO | Manchester United termină pe ultimul loc într-o grupă cu Copenhaga şi Galatasaray! Danezii au scris istorie şi s-au calificat în optimile Champions League! Di Maria a înscris direct din corner

Champions League Publicat de Tudor Moisa pe 12 dec 2023

Astăzi începe ultima etapă din grupele Champions League! Toate partidele se pot vedea pe canalele Prima Sport sau online pe PrimaPlay.ro.

De la ora 19:45, PSV şi Arsenal joacă în direct pe PS1, în timp ce de la ora 22:00 intră în scenă Bayern, Real Madrid, Manchester United şi Inter.

PSV - Arsenal 1-1 (Vertessen 50 / Nketiah 42)

Echipele de start

• PSV: Benitez - Teze, Ramalho, Obispo, Mauro Junior - Tillman, van Aanholt, Saibari - Bakayoko, Pepi, Vertessen.
  • Arsenal: Ramsdale - Cedric, Saliba, Gabriel, Kiwior - Elneny, Jorginho, Trossard - Havertz, Nketiah, Nelson.

Minutul 50: GOL PSV! Vertessen egalează imediat după reluarea jocului.

Minutul 42: GOL ARSENAL! Nketiah deschide scorul în finalul primei reprize.

Lens - Sevilla 2-1 (Frankowski 63, Fulgini 90+6 / Ramos 79)

• Lens: Samba - Gradit, Danso, Medina - Aguilar, Mendy, Abdul Samed, Frankowski - Sotoca, Wahi, Costa.
  • Sevilla: Dmitrovic - Sanchez, Gudelj, Ramos, Salas, Pedrosa - Sow, Soumare, Rakitic - Torres, En Nesyri.

Minutul 90+6: GOL LENS! Fulgini dă lovitura în minutul şase al prelungirilor!

Minutul 79: GOL SEVILLA! Ramos egalează din penalti din a doua încercare. Lovitura de pedeapsă s-a repetat după ce Samba nu a fost cu un picior pe linia porţii.

Minutul 63: GOL LENS! Frankowski deschide scorul din penalti.

Manchester United - Bayern 0-1 (Coman 71)

• Manchester United: Onana - Dalot, Varane, Maguire, Shaw - McTominay, Amrabay - Antony, Fernandes, Garnacho - Hojlund.
  • Bayern: Neuer - Mazraoui, Upamecano, Kim, Davies - Kimmich, Goretzka - Coman, Musiala, Sane - Kane.

Minutul 71: GOL BAYERN! Coman deschide scorul după o pasă perfectă venită de la Kane.

Union Berlin - Real Madrid 2-3 (Volland 45+1, Kral 85 / Joselu 61, 72, Ceballos 89)

• Union Berlin: Ronnow - Jaeckel, Knoche, Leite, Roussillon - Haberer, Khedira - Juranovic, Volland, Gosens - Behrens.
  • Real Madrid: Arrizabalaga - Vazquez, Fernandez, Alaba, Garcia - Ceballos, Valverde, Modric - Bellingham - Rodrygo, Joselu.

Minutul 89: GOL REAL MADRID! Ceballos dă lovitura pe final.

Minutul 85: GOL UNION BERLIN! Kral prinde un şut în forţă şi nemţii sunt aproape de un rezultat mare.

Minutul 72: GOL REAL MADRID! Joselu reuşeşte dubla după o nouă lovitură de cap

Minutul 61: GOL REAL MADRID! Joselu egalează cu o lovitură de cap.

Minutul 45+1: Desfăşurare incredibilă de evenimente la Berlin! Modric ratează un penalti, iar Union Berlin deschide scorul după câteva zeci de secunde!

Inter - Sociedad 0-0

• Inter: Sommer - Darmian, Acerbi, Carlos Augusto - Cuadrado, Frattesi, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco - Thuram, Sanchez.
  • Sociedad: Remiro - Traore, Zubeldia, Le Normand, Munoz - Kubo, Zubimendi, Merino, Zakharyan - Sadiq, Oyarzabal.

Napoli - Braga 2-0 (Saatci autogol 9, Osimhen 34)

• Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Natan - Anguissa, Lobotka, Zielinski - Politano, Osimhen, Kvaratskhelia.
  • Braga: Matheus, Gomez, Saatci, Fonte, Borja - Moutinho, Martinez, Horta - Bruma, Banza, Pizzi.

Minutul 34: GOL NAPOLI! Osimhen dublează avantajul după o reluare cu călcâiul!

Minutul 9: GOL NAPOLI! Italienii deschid scorul graţie unui autogol marcat de Saatci.

Salzburg - Benfica 1-3 (Sucic 57 / Di Maria 32, Rafa Silva 45+1, Cabral 90+2)

• Salzburg: Schlager - Dedic, Piatkowski, Pavlovic, Baidoo - Sucic, Gourna-Douath, Bidstrup - Gloukh - Ratkov, Nene.
  • Benfica: Trubin - Aursnes, Araujo, Otamendi, Morato - Neves, Kokcu - Di Maria, Rafa Silva, Joao Mario - Tengstedt.

Minutul 90+2: GOL BENFICA! La un minut după ce a intrat pe teren, Cabral o califică pe Benfica în primăvara Europa League!

Minutul 57: GOL SALZBURG! Sucic reduce din diferenţă.

Minutul 45+1: GOL BENFICA! Rafa Silva dublează avantajul.

Minutul 32: GOL BENFICA! Di Maria marchează direct din corner!

Copenhaga - Galatasaray 1-0 (Lerager 58)

• Copenhaga: Grabara - Ankersen, Vavro, Diks, Jelert - Lerager, Falk, Goncalves - Achouri, Claesson, Elyounoussi.
  • Galatasaray: Muslera - Boey, Sanchez, Bardakci, Angelino - Ayhan, Torreira - Tete, Akturkoglu, Zaha - Icardi.

Minutul 58: GOL COPENHAGA! Lerager deschide scorul şi danezii sunt calificaţi în optimile UCL la aceste rezultate!