VIDEO | Twente a produs surpriza în prima seară de Europa League din faza principală VIDEO | Twente a produs surpriza în prima seară de Europa League din faza principală
EXCLUSIV VIDEO | MM Stoica iese la atac! Oficialul FCSB-ului nu l-a iertat pe Kyros Vassaras. „Un an suspendare vrei să îmi dai?” EXCLUSIV VIDEO | MM Stoica iese la atac! Oficialul FCSB-ului nu l-a iertat pe Kyros Vassaras. „Un an suspendare vrei să îmi dai?”
Samaranch Junior propune Jocurile Olimpice organizate iarna pentru ţările cu temperaturi extrem de ridicate Samaranch Junior propune Jocurile Olimpice organizate iarna pentru ţările cu temperaturi extrem de ridicate
VIDEO | Semnal de alarmă pentru FCSB! Christian Eriksen, execuţie magistrală în poarta lui Twente VIDEO | Semnal de alarmă pentru FCSB! Christian Eriksen, execuţie magistrală în poarta lui Twente
Campioana Corona Braşov s-a calificat în turul II preliminar al Ligii Campionilor la volei masculin Campioana Corona Braşov s-a calificat în turul II preliminar al Ligii Campionilor la volei masculin
E OUT! Oficialul a făcut anunţul! Jucătorul de la FCSB s-a accidentat grav. „Doi specialişti i-au recomandat operaţie” | EXCLUSIV E OUT! Oficialul a făcut anunţul! Jucătorul de la FCSB s-a accidentat grav. „Doi specialişti i-au recomandat operaţie” | EXCLUSIV

VIDEO | Twente a produs surpriza în prima seară de Europa League din faza principală

Europa League Publicat ieri, 23:45

Noul sezonul din Europa League debutează miercuri pe canalele Prima Sport. În grupe, România este reprezentată de o singură echipă, FCSB, care a ratat obiectivul principal, Champions League.

FCSB va mai întâlni Manchester United, Olympiakos, Midtjylland şi RFS pe teren propriu, dar şi Glasgow Rangers, Qarabag şi Hoffenheim în deplasare.

Meciurile din faza ligii vor avea loc la 25/26 septembrie, 3 octombrie, 24 octombrie, 7 noiembrie, 28 noiembrie, 12 decembrie, 23 ianuarie şi 30 ianuarie.

Manchester United - Twente 1-1 (Eriksen 35 / Lammers 68)

Echipele de start

• Manchester United: Onana - Mazraoui, Maguire, Martinez, Dalot - Ugarte, Eriksen - Diallo, Fernandes, Rashford - Zirkzee.
  • Twente: Unnerstall - van Rooij, Hilgers, Bruns, Salah-Eddine - Regeer, Vlap - Steijn - van Wolfswinkel. Lammers, van Bergen.

Minutul 90+4: Fluier final! Twente produce surpriza pe Old Trafford.

Minutul 68: GOL TWENTE! Lammers dă lovitura pe Old Trafford, iar formaţia olandeză a restabilit egalitatea cu o jumătate de repriză rămasă de jucată.

Minutul 35: GOL MANCHESTER UNITED! Eriksen a înscris superb!

Minutul 1: A început meciul.

Galatasaray - PAOK 3-1 (Baba autogol 48, Akgun 76, Icardi 90+5 / Konstantelias 67)

• Galatasaray: Guvenc - Ayhan, Sanchez, Bardakci, Jakobs - Gabriel Sara, Torreira - Yilmaz, Mertens, Akgun - Osimhen.
  • PAOK: Kotarski - Jonny Otto, Kedziora, Colley, Baba - Camara, Ozdoev - Zivkovic, Konstantelias, Taison - Chalov.

Minutul 90+6: Fluier final! Galatasaray a învins-o pe PAOK, scor 3-1.

Minutul 90+5: GOL GALATASARAY! Mauro Icardi a marcat la ultiam fază a meciului.

Minutul 76: GOL GALATASARAY! Akgun a înscris la finalul unei faze în care jucătorii echipei din Turica s-au distrat în careul lui PAOK.

Minutul 67: GOL PAOK! Konstantelias a fost pe fază la o respingere a lui Guvenc şi a restabilit egalitatea.

Minutul 48: GOL GALATASARAY! Abdul Rahman Baba a înscris un autogol penibil în debutul reprizei secunde.

Dinamo Kiev - Lazio 0-3 (Dia 5, 35, Dele-Bashiru 34)

• Dinamo Kiev: Bushchan - Tymchyk, Ceballos, Mykhavki, Dubinchak - Pikhalyonok, Brazhko, Shaparenko - Yarmolenko, Vanat, Kabaev.
  • Lazio: Provedel - Marusic, Patric, Romagnoli, Pellegrini - Rovella, Vecino - Tchaouna, Dele-Bashiru, Pedro - Dia.

Minutul 90+4: Fluier final! Lazio a câştigat fără emoţii, la Hamburg, cu Dinamo Kiev.

Minutul 35: GOL LAZIO! Dia reuşeşte dubla! Formaţia italiană a înscris de două ori în două minute!

Minutul 34: GOL LAZIO! Greşeală în apărarea lui Dinamo Kiev, iar Dele-Bashiru nu îi iartă pe ucrainieni.

Minutul 5: GOL LAZIO! Dia deschide scorul cu un şut din interiorul careului.

Anderlecht - Ferencvaros 2-1 (Verschaeren 61, Dolberg 66 / Traore 86)

• Anderlecht: Coosemans - Sardella, Zanka, Simic, N'Diaye - Verschaeren, Dendoncker, Stroeykens, Edozie - Amuzu, Dolberg.
  • Ferencvaros: Dibusz - Botka, Cisse, Szalai, Ramirez - Abu Fani, Rommens - Traore, Zachariassen, Kady Borges - Varga.

Minutul 90+6: Fluier final! Anderlecht a rezistat în 10 oameni şi s-a impus în faţa lui Ferencvaros.

Minutul 86: GOL FERENCVAROS! Traore reduce din diferenţă pe final. Anderlecht evoluează cu un om în minus, după eliminarea lui Angulo din minutul 81.

Minutul 66: GOL ANDERLECHT! Dolberg a dublat avantajul formaţiei beligene, dintr-un penalty.

Minutul 61: GOL ANDERLECHT! Verschaeren a deschis scorul, după ce Dibusz a avut o intervenţie întârziată la un şut ce părea simplu de parat.

Bodo/Glimt - Porto 3-2 (Hogh K. 15', Hauge J. 40', 62' / Omorodion S. 8', Gul D. 90')

• Bodo/Glimt: Haikin - Bjorkan, Nielsen, Bjortuft, Sjovold - Evjen, Berg, Saltnes, Hauge, Hogh, Maatta
  • Porto: Costa - Moura, Pedro, Perez, Joao Mario - Eustaquio, Grujic, Nico - Ivan Jaime, Omorodion, Borges

Min. 90+6: Fluier final al partidei!

Min. 90: GOOOL marcat de Porto! Gul a profitat de debandada din careul echipei norvegiene şi a băgat mingea în poartă din câţiva metri.

Min. 74: Ocazie imensă pentru Bodo/Glimt! Hauge a scăpat singur cu Costa, dar execuţia sa a fost scoasă din zona liniei porţii de un apărător a lui Porto.

Min. 62: GOOOL marcat de Bodo/Glimt! Chiar dacă norvegienii sunt în 10, Hogh şi Hauge se conctează din nou, iar cel din urmă înscrie un gol superb pe contraatac.

Min. 51: Eliminare la Bodo/Glimt! Maatta a văzut al doilea galben în urma unei simulări, iar echipa norvegiană va evoula în 10 oameni.

Min. 46: A început repriza a doua!

Min. 45+4: Final de primă repriză!

Min. 44: Ocazie pentru Porto! Formaţia portugheză a recuperat într-o zonă periculoasă, dar şutul lui Omorodion la colţul scurt a fost parat de Haikin.

Min. 40: GOOOL marcat de Bodo/Glimt! Saltnes i-a aşezat mingea lui Hauge, iar norvegianul a trimis perfect de la marginea careului şi şi-a adus echipa în avantaj.

Min. 15: GOOOL marcat de Bodo/Glimt! Hauge a trimis o pasă perfectă peste apărarea lui Porto, iar Hogh l-a învins fără probleme pe Diego Costa şi a egalat.

Min. 8: GOOOL marcat de Porto! Moura a recentrat în careu, acolo unde Omorodion a deschis scorul cu o lovitură de cap.

Min. 3: Ocazie mare pentru Bodo/Glimt! Maatta a primit într-o poziţie ideala, dar şutul său la colţul scurt a fost parat de Costa.

Min. 1: A început partida!