”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Adrien Rabiot a bătut palma cu noua sa echipă

Fotbal Internațional Publicat pe luni, 11:49

Mijlocaşul Adrien Rabiot a ajuns la un acord de principiu Olympique Marseille, a anunţat, duminică seară, clubul din campionatul Franţei.

Rabiot, în vârstă de 29 de ani, urmează să efectueze vizita medicală şi, potrivit presei franceze, va semna un contract pe două sezoane.

El vine la OM liber de contract după ce contractul său cu Juventus Torino a expirat la finalul sezonului.

Format la PSG, de unde a plecat în 2019 după ce a îmbrăcat tricoul roş-albastru de 227 de ori (24 de goluri), Adrien Rabiot a bifat 212 prezenţe la Juventus (22 de goluri). Titular obişnuit al echipei naţionale a Franţei, el nu a fost convocat la ultimele meciuri, din cauza situaţiei sale contractuale.