Probleme financiare uriaşe la un club din Liga 2! Jucătorii sunt neplătiţi de jumătate de an Probleme financiare uriaşe la un club din Liga 2! Jucătorii sunt neplătiţi de jumătate de an
Sorin Cârţu nu s-a mai abţinut după ce Gâlcă a remizat cu ”U” Cluj: ”Nu-mi vorbiţi mie de titlu! Nu ai cum să vorbeşti! Mă deranjează asta”

Miliardarul american Dan Friedkin cumpără un club din Premier League Miliardarul american Dan Friedkin cumpără un club din Premier League
Becali visa să încaseze 15 milioane de euro pe el, dar l-a scos după 45 de minute şi s-a convins: ”Foarte slab, nu mă aşteptam să fie aşa. Nici n-a atins mingea!”

Fost preşedinte al clubului Valencia: ”Eu spun despre Real Madrid că este Realul Imigranţilor” Fost preşedinte al clubului Valencia: ”Eu spun despre Real Madrid că este Realul Imigranţilor”
FC Argeş a rezolvat problema tehnicianului. A condus deja primul antrenament FC Argeş a rezolvat problema tehnicianului. A condus deja primul antrenament

VIDEO | UTA Arad - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start

Superliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 17:53

UTA Arad şi Poli Iaşi se întâlnesc, astăzi, de la ora 18:00. Meciul va fi în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

VIDEO | UTA Arad - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• UTA: Popa – Râpă, Paulolo, Conte, Van Drumen – Fabry, Mihai, Almeida – Ghezali, Dumiter, Omondi
  • Poli Iaşi: Fernandez – Atanaskoski, Guilherme, Samayoa, Ispas – Ştefanovici, Oum Gouet, Miskovic, Gheorghe – Roman – Kamberi

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 44: Kamberi driblează din preluare un advesar şi trage sub transversală pe centrul porţii.

Minutul 30: Joao Pedro îl încearcă pe Fernandez cu o minge expediată de la distanţă. Portarul celor de la Poli scoate în corner.

Mintul 13: Stefanovici reia în forţă de la 30 de metri. Popa respinge în corner.

Minutul 8: Fabry bate plasate o lovitură liberă, dar Fernandez respinge de lângă în bară.

Minutul 4: Omondi reia acrobatic din foarfecă. Execuţia din câţiva metri a fost însă moale.

------------------------------------

Înaintea partidie de astăzi, UTA Arad ocupă locul 14 în Superligă, cu opt puncte, în vreme ce Poli Iaşi se află pe poziţia 11, cu 10 puncte.

Formaţia pregătită de Mircea Rednic a câştigat un singur meci în actuala stagiune, 1-0, cu Unirea Slobozia, în urmă cu mai bine de o lună. De cealaltă parte, Poli Iaşi vine după victoria împotriva Universităţii Craiova, scor 2-0.

În sezonul precedent, ambele echipe şi-au câştigat meciul direct de pe teren propriu, scor 1-0, iar în play-out victorioasă a ieşit UTA Arad, scor 2-0, la Iaşi.