Gigi Becali a anunţat că vrea un jucător de la Petrolul! Cine este fotbalistul pe care a pus ochii finanţatorul Gigi Becali a anunţat că vrea un jucător de la Petrolul! Cine este fotbalistul pe care a pus ochii finanţatorul
Vestea pe care toţi fanii români o aşteptau înaintea meciului cu Cipru Vestea pe care toţi fanii români o aşteptau înaintea meciului cu Cipru
E gata! Verdict crunt pentru Ter Stegen după accidentarea din meciul cu Villareal! Cât va lipsi portarul Barcelonei E gata! Verdict crunt pentru Ter Stegen după accidentarea din meciul cu Villareal! Cât va lipsi portarul Barcelonei
Mihai Rotaru, atac indirect la adresa lui Gigi Becali: „Vreţi să facem la televizor cum fac alţi conducători?” Mihai Rotaru, atac indirect la adresa lui Gigi Becali: „Vreţi să facem la televizor cum fac alţi conducători?”
Simone Tempestini a devenit campion national absolut pentru a noua oară, un record istoric Simone Tempestini a devenit campion national absolut pentru a noua oară, un record istoric
Veşti proaste pentru FCSB înaintea debutului în grupele Europa League! Jucătorul s-a accidentat şi va lipsi o lună | EXCLUSIV Veşti proaste pentru FCSB înaintea debutului în grupele Europa League! Jucătorul s-a accidentat şi va lipsi o lună | EXCLUSIV

Un nou jucător de la FCSB trecut pe ”linie moartă”? MM Stoica l-a avertizat în direct: ”Dacă nu poţi trece ca jucător peste asta, înseamnă că ai o problemă şi nu poţi evolua la noi!” | EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 27 aug 2024

FC Hermannstadt a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea bucureşteană FCSB, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii.

Sibienii au avut prima mare ocazie a meciului, în minutul 7, când Balaure a fost aproape să înscrie din corner, însă balonul a lovit bara. În minutul 11, acelaşi Balaure a înscris, însă golul a fost anulat după intervenţia VAR, pentru că autorul pasei decisive, Aurelian Chiţu, se afla în ofsaid. Bucureştenii au marcat şi ei, în minutul 45+3, prin Ngezana, dar şi acest gol a fost anulat, pentru un fault în atac al lui Florin Tănase. Gazdele au deschis totuşi scorul, în minutul 56, când Ianis Stoica a pasat şi Murgia a înscris al treilea său gol din acest sezon. Scorul final a fost stabilit de Ronaldo Deaconu, în minutul 90+6. Hermannstadt s-a impus cu 2-0, reuşind a doua victorie a sezonului, şi se află pe locul 8, cu 8 puncte. FCSB este penultima în clasament, cu doar cinci puncte.

După meci, în direct la Prima Sport, MM Stoica a comentat fazele de arbitraj. Mai mult decât atât, el a tras un semnal de alarmă pentru Ştefănescu.

”Dacă nu poţi trece ca jucător peste asta, înseamnă că ai o problemă şi nu poţi evolua la noi!”

”Ştefănescu a fost cel mai bun jucător în Supercupă. Sezonul se împarte în două. Am avut un trofeu pe masă la primul meci, s-a câştigat Supercupa, un trofeu foarte important şi pentru suporteri, iar Ştefănescu a fost jucătorul meciului.

Eu nu l-am întrebat dacă e afectat de criticile patronului, uneori justificate, alteori considerăm noi nejustificate, dar Ştefănescu e clientul lui. Asta e, n-ai ce să faci. Dacă nu poţi trece ca jucător peste asta, înseamnă că ai o problemă şi nu poţi juca la FCSB.

Gigi, când e enervat de un jucător, dă în el de... el crede că îl poate motiva. Pe unii îi poate motiva, dar pe alţii îi poate îngropa definitiv. Într-adevăr, Ştefănescu nu a crescut în joc, dar eu am mare încredere în el. Îl vedem cum se antrenează, e un jucător foarte inteligent şi are calităţi extraordinare, dar nu e singurul cu o perioadă nefastă", a spus Mihai Stoica, la Prima Sport.