”El este cel mai bun din lume în acest moment!”. Ancelotti a dat verdictul după victoria Realului din Champions League

După ce a remizat cu Dan Petrescu, Becali a dezvăluit care este singurul club din ţară de care se teme: ”Au echipă şi joacă fotbal frumos. 'U' Cluj, nu, nu are putere!”

Ivan Perisic a semnat un contract cu PSV Eindhoven Ivan Perisic a semnat un contract cu PSV Eindhoven
Răsturnare incredibilă de situaţie! Adi Petre nu se mai retrage Răsturnare incredibilă de situaţie! Adi Petre nu se mai retrage
VIDEO | Gigi Mulţescu a fost înmormântat cu onoruri militare VIDEO | Gigi Mulţescu a fost înmormântat cu onoruri militare
Petrolul şi-a asigurat serviciile unui internaţional din Benin Petrolul şi-a asigurat serviciile unui internaţional din Benin

VIDEO | CFR Cluj - FCSB 2-2. Campioana şi-a respectat blazonul pe final şi a salvat remiza

Superliga Publicat de Daian Cutu pe duminică, 22:45

CFR Cluj a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0.

Au marcat: L. Munteanu ’36, ’49 / Băluţă ’59, Dawa ‘88.

VIDEO | CFR Cluj - FCSB 2-2 (Munteanu 36, 49 / Băluţă 59, Dawa 87), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• CFR: M. Popa - Mogoş, Bolgado, Boben, Simao Rocha - Fică, Djokovic, Ad. Păun - Deac (cpt.), L. Munteanu, Kamara
  • FCSB: Târnovanu - Pantea, M. Popescu, Dawa, Panţîru - Alhassan, Şut - Baeten, Olaru (cpt.), Miculescu - Fl. Tănase

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 2-2.

Minutul 87: GOL FCSB! Popa comite o mare eroare, iar Dawa profită şi marchează.

Minutul 74: Tavi Popescu trimite cu mult efect din afara careului. Popa scoate în corner.

Minutul 60: Băluţă prinde un şut excelent de la distanţă, dar Popa prinde.

Minutul 59: GOL FCSB! Băluţă vine din spate şi profită de eroarea lui Rocha.

Minutul 49: GOL CFR! Se repetă faza de la prima reuşită. Rocha ţine mingea în teren şi scoate pe 8 metri la Munteanu, care reia din prima.

Minutul 48: Deac scoate în careu pentru execuţia din foarfecă a lui Munteanu. Mingea s-a dus pe direcţia lui Târnovanu.

Minutul 45+2: Pauză! CFR conduce cu 1-0.

Minutul 44: Olaru trage în forţă de la 20 de metri puţin peste poartă.

Minutul 36: GOL CFR! Munteanu a deviat elegant la colţul lung din câţiva metri. Pasa decisivă a venit de la Rocha.

Minutul 24: Târnovanu prinde cu ceva emoţii mingea trimisă cu capul de Kamara.

Minutul 23: Olaru pătrunde şi scoate în careu la Tănase, dar şutul acestuia a mers peste.

---------------------------------

CFR Cluj vine după victoria din etapa trecută, 3-0 de pe terenul Farului şi se află pe locul 4, la 5 lungimi de liderul ”U” Cluj, înaintea începerii noii etape. Clujenii au înregistrat trei victorii consecutive în campionat, după înfrângerea cu ”U” Cluj din runda a 4-a.

De cealaltă parte, FCSB are start ezitant de sezon, fapt ce se vede şi din poziţia ocupată în clasament: locul 10. Campioana României vine însă după ce a reuşit a doua victorie din actuala stagiune a Superligii, 2-0 cu UTA.

Cele două formaţii s-au întâlnit ultima oară în play-off din sezonul trecut, când „feroviarii” s-au impus cu 1-0.