Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză! Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză!
VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur” VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur”
Bogdan Cosmescu i-a răspuns lui Dorinel Munteanu! "Nu înţelege" | VIDEO EXCLUSIV
A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă
”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor

Argentina şi Brazilia, învinse în preliminariile CM din 2026

Fotbal Internațional Publicat pe 11 sep 2024

Reprezentativele Argentinei şi Braziliei au înregistrat înfrângeri, marţi, în meciurile disputate în preliminarile Cupei Mondiale din 2026.

Argentina, deţinătoarea trofeului CM, a pierdut cu 1-2 în faţa Columbiei, în deplasare. Învingătorii au marcat prin Mosquera ‚25 şi James Rodriguez ‚60 (penalti). Pentru argentinieni a înscris Nicolas Gonzalez, în minutul 48.

Brazilia a fost învinsă cu 1-0 de Paraguay. Golul a fost marcat de Diego Gomez, în minutul 20.

În calificările CONMEBOL pentru Cupa Mondială, Argentina este lider în clasament, cu 18 puncte, urmată de Columbia, care are 16 puncte. Brazilia este pe locul cinci, cu zece puncte.