”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor
Disputa Mbappe - PSG: clubul refuză în continuare să plătească şi face apel Disputa Mbappe - PSG: clubul refuză în continuare să plătească şi face apel
VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1. Echitate între formaţiile ce au impresionat în startul de sezon VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1. Echitate între formaţiile ce au impresionat în startul de sezon
A fost găsit înlocuitorul lui Vassaras la şefia CCA! "Trebuie forţe proaspete" A fost găsit înlocuitorul lui Vassaras la şefia CCA! "Trebuie forţe proaspete"
Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV Mihai Stoica a auzit că Gigi Becali a fost chemat la Comisii şi a reacţionat! "În 1989, în decembrie, au fost oameni care au murit pentru ca să putem vorbi" | EXCLUSIV
VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă

VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1. Echitate între formaţiile ce au impresionat în startul de sezon

Superliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 22:55

Oţelul Galaţi a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Dinamo, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Au marcat: Maciel ’22 / Selmani ’18 (penalty).

VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1 (Maciel 22 / Selmani 18-penalty), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Oţelul: I. Popescu - D. Maftei, Cisse, Zivulic, Tomasevic - Cisotti, Lameira, Teles - Maciel, Juric, Al. Pop
  • Dinamo: Golubovic - Sivis, Patriche, Licsandru, Amzăr - Olsen, A. Mărginean, Cîrjan - Soro, Selmani, Milanov

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 1-1

Minutul 89: Costin pătrunde în careu şi scoate la Caragea, dar Popescu scoate fabulos.

Minutul 83: Djuric caută vinclul, dar trimite peste din afara careului.

Minutul 50: VAR intervine pentru un henţ în careu comis de Cîrjan. Centralul verifică, dar nu dictează lovitură de la 11 metri.

Minutul 48: Cîrjan a tras tare din lateral, dar Popescu a respins.

Minutul 45+4: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 30: Golubovic blochează excelent din 4 metri.

Minutul 22: GOL Oţelul! Juric a reluat în bară după un corner, iar pe respingere Maciel a împins mingea în poartă.

Minutul 18: GOL Dinamo! Popescu comite o gafă uriaşă şi îl faultează în careu pe Selmani la o fază ce părea simplă. Kosovarul a transformat fără emoţii de la punctul cu var.

--------------------------------

Înaintea acestui duel, Oţelul se află pe pozţia secundă în clasament, cu 16 puncte acumulate în meciuri disputate. Gălăţenii sunt neînvinşi în acest sezon în care au un bilanţ de 4 victorii şi 4 egaluri.

De cealaltă parte, Dinamo ocupă ultimul loc de pe podiumul Superligii, la un singur punct în spatele adversarei sale directe de astăzi. „Câinii” au pun parcurs excelent în acest tur de campionat, în care au înregistrat 4 victorii, 3 egaluri şi 2 înfrângeri.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria trupei lui Dorinel Munteanu, scor 1-0.