Inovaţie şi Viteză: Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid în Top 10 la Trofeul Poiana Braşov Inovaţie şi Viteză: Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid în Top 10 la Trofeul Poiana Braşov
VIDEO | Germania - Ţările de Jos 1-0. Leweling a fost protagonistul partidei VIDEO | Germania - Ţările de Jos 1-0. Leweling a fost protagonistul partidei
VIDEO | Belgia rămâne fără victorie acasă cu Franţa din 1981 VIDEO | Belgia rămâne fără victorie acasă cu Franţa din 1981
VIDEO | Italia - Israel 4-1. ”Squadra Azzura” a făcut recital, iar adversarii au marcat direct din corner VIDEO | Italia - Israel 4-1. ”Squadra Azzura” a făcut recital, iar adversarii au marcat direct din corner
Victor Becali a oferit răspunsul după acuzaţiile lui Mircea Lucescu: ”N-am nicio problemă cu Răzvan Lucescu!”

VIDEO | O nouă seară magică în Nations League VIDEO | O nouă seară magică în Nations League

VIDEO | O nouă seară magică în Nations League

Fotbal Internațional Publicat ieri, 23:30

Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport. Germania, Franţa, Italia, Ungaria şi Albania au câştigat principalele meciuri ale zilei, iar Ucraina şi Cehia au remizat, scor 1-1.

Germania - Olanda 1-0 (Leweling 63)

Echipele de start

• Germania: Baumann - Kimmich, Rudiger, Schlotterberck, Mittelstadt - Stiller, Pavlovic - Leweling, Wirtz, Gnabry - Kleindienst.
  • Olanda: Verbruggen - Hato, Van de Ven, De Vrij, Dumfries - Timber, Reijnders, Gravenberch - Gakpo, Brobbey, Simons.

Minutul 90+5: Fluier final! Germania se impune, scor 1-0.

Minutul 63: GOL GERMANIA! Leweling a deschis scorul cu un şut în forţă din careu.

Minutul 2: Germania a deschis scorul prin Leweling, dar reuşita a fost anulată în mod controversat după ce arbitrul a revăzut faza.

Minutul 1: A început meciul.

Belgia - Franţa 1-2 (Openda 45+3 / Kolo Muani 35, 62)

• Belgia: Casteels - Debast, Faes, Theate, Castagne - De Ketelaere, Mangala, Tielemans - Doku, Openda, Trossard.
  • Franţa: Maignan - Digne, Konate, Saliba, Kounde - Guendouzi, Kone, Tchouameni - Barcola, Kolo Muani, Dembele.

Minutul 90+6: Fluier final! Franţa câştigă în Belgia.

Minutul 62: GOL FRANŢA! Kolo Muani a readus-o pe Franţa în avantaj după o lovitură de cap.

Minutul 45+3: GOL BELGIA! Openda a egalat cu o lovitură de cap. Reuşita a fost validată după consultarea sistemului VAR.

Minutul 35: GOL FRANŢA! Kolo Muani a deschis scorul din penalty.

Minutul 1: A început meciul.

Italia - Israel 4-1 (Retegui 41, Di Lorenzo 54, 79, Frattesi 72 / Abu Fani 66)

• Italia: Vicario - Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori - Cambiaso, Frattesi, Fagioli, Tonali, Dimaro - Raspadori, Retegui.
  • Israel: Glazer - Baltaxa, Nachmias, Feingold - Haziza, Kanichowsky, Abu Fani, Abada - Gloukh, Do Peretz - Madmon.

Minutul 90+2: Fluier final! Italia s-a impus fără mari emoţii.

Minutul 79: GOL ITALIA! Di Lorenzo a reuşit "dubla", iar gazdele au un final liniştit de meci.

Minutul 72: GOL ITALIA! Frattesi a restabilit diferenţa de două goluri cu un şut din mijlocul careului.

Minutul 66: GOL ISRAEL! Abu Fani a redus din diferenţa cu o reuşită direct din corner.

Minutul 54: GOL ITALIA! Di Lorenzo a dublat avantajul cu o lovitură de cap.

Minutul 41: GOL ITALIA! Retegui a deschis scorul după ce a executat impecabil o lovitură de la 11 metri.

Bosnia - Ungaria 0-2 (Szoboszlai 38, 50)

• Bosnia: Vasilj - Gazibegovic, Katic, Bicakcic, Kolasinac - Bajraktarevic, Tahirovic, Gigovir, Burnic - Hajradinovic, Dzeko.
  • Ungaria: Dibusz - Botka, Orban, Fiola - Bolla, Nikitscher, Schafer, Nagy - Sallai, Varga, Szoboszlai.

Minutul 90+5: Fluier final! Ungaria a câştigat în Bosnia.

Minutul 50: GOL UNGARIA! Szoboszlai a reuşit "dubla" după o lovitură de la 11 metri.

Minutul 38: GOL UNGARIA! Szoboszlai a finalizat un atac rapid al maghiarilor.

Ucraina - Cehia 1-1 (Dovbyk 53 / Cerv 18)

• Ucraina: Trubin - Konoplia, Talovierov, Zabarnnyi, Matviyenko - Stepanenko - Hutsullak, Sudakov, Saparenko, Mudryk - Dovbik.
  • Cehia: Kovar - Boril, Krejci, Vitik - Provod, Cerv, Soucek, Coufal - Sulc, Chory, Cerny.

Minutul 90+6: Fluier final! Remiză în meciul dintre Ucraina şi Cehia.

Minutul 53: GOL UCRAINA! Dovbyk a egalat dintr-o lovitură de la 11 metri.

Minutuul 45+2: Vitik a dublat avantajul Cehiei, dar reuşita a fost anulată după ce din camera VAR a fost semnalizat un ofsaid.

Minutul 18: GOL CEHIA! Cerv deschide scorul cu un şut din prima.

Georgia - Albania 0-1 (Asllani 48)

• Gerogia: Mamardashvili - Kakabadze, Kashia, Dvali, Lochoshvili - Kiteishvili - Davitashvili, Mikautadze, Chakvetadze, Kvaratskhelia - Zivzivadze.
  • Albania: Strakosha - Balliu, Ismajli, Ajeti, Mitaj - Asllani, Ramadani - Bajrami - Asani, Tuci, Laci.

Minutul 90+5: Fluier final. Albania s-a impus în Georgia graţie reuşitei semnate de Asllani.

Minutul 48: GOL ALBANIA! Asllani a deschis scorul cu un şut în forţă.